58 entry daha
  • kendisine ve eşine şükran borçluyum. ayrıca imrendiğim bir konumdalar. büyük bir adanmışlıkla bilim yapıp bunun karşılığını alabilmek pek az kişiye özel bir durum. sizinle gurur duyuyoruz efendim
  • ömrünün sonuna kadar;
    bindiği arabanın tekerine taş gelmesin,
    tavuğuna kışt diyen olmasın,
    tv'de kanal zaplarken 5 kilo bal reklamına denk gelmesin,
    tuttuğu altın olsun, ne diyeyim...
  • bugün, uğur şahin ile geliştirdiği aşı için randevu aldım nihayet; bakanlığın iş bilmezliği yüzünden tıkanan istem ve organizasyonsuzluk sebebiyle iki saat süren uğraşın ardından...

nihayet kafamı yastığa bir nebze rahat koyabiliyorum bu gece. belki aylardan sonra ilk kez temiz ve rahat bir uyku çekmeye bu kadar yakınız.

normalde başımı yastığa koyunca direkt uyuyan bir tipim. bu gece ilk kez biri, istemsiz aklıma geldi. şimdi, dedim, "şimdi ben bu iki güzel insan sayesinde başımı bir nebze rahat koyuyorum yastığıma, acaba hiç akıllarına geliyor mudur, dünyanın bir ucunda, asla tanımadıkları bir insana dokunabiliyorlar, bilmedikleri ve bilmeyecekleri milyonlarca insan onlara minnettar oluyor..." bu, ifade etmesi zor bir duygu...

buluştuğumuz ortak payda elbette bilim. bir kutsal arıyorsa insanlık, artık yoluna buradan devam etmeli.

bu topraklardan kimse size bugün bu kadar insana dokunabilmeniz için yardım etmedi. burada doğup büyümüş, okumuş olsaydınız, en iyi ihtimalle yine bilim insanı olup kaçmak zorunda hissedecektiniz çünkü ödenek vs sıkıntısı yaşayacaktınız ama kilometrelerce öteden yine de buraya dokunabiliyorsunuz.

burayı nereden bilip de okuyacaksınız ama yine de teşekkürlerim size ve partnerinize güzel kadın. dünyayı, hak etmesek de biz insanlar için dönmeye devam ettirdiğiniz için. "bak işte ne yetenekli, güçlü ve çalışkan bir kadın" diyebileceğimiz örnekleri çoğalttığınız için. belki biraz da aşıyı bulduktan sonra eve gidip çay içtiğiniz için.*
  • iyi ki varsınız :))
  • eşi uğur şahin ile birlikte, dünyayı kasıp kavuran covid salgınına karşı aşı geliştirmiş bilim insanı.
    kadınları hor gören, kadınların okumasına engel olan bütün cahil halklara ders olsun bu hanımefendi.
    günümüzün en önemli insanlarından birisidir.
  • eşi ile birlikte nobel ödülü alması muhtemel bilim insanı.
  • adını dünya tarihine alışageldik üzere boks, güreş, kılıç -kalkan, savaş, fetih, fesli, bıyıklı sakallı, sürekli sinirli, alıngan tepkisel birey klişeleri ile değil de, bilimle yazdıran insan. gurur kaynağıdır.
  • cahil insanlara aldırmadan, atatürk'ün yolunda insanlardan soğumadan insanlık yararı için çalışan ve emeğinin karşılığını alan büyük insan. teşekkür ederiz.
  • keşke ekşisözlük olan biten başlığında yarın sorularınızı yanıtlayacak diye görebilsek.

kadın olarak böyle bir başarıya imza atmış olması ekstra gurur verici.
  • kendisine allah razı olsun dediğimdir.
101 entry daha
hesabın var mı? giriş yap