şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst edit: sanırım başlık başa kalmış, dangalak bi yazarın teki doktoru hedef gösteren bir entry yazmıştı, sonra kaçmış tabii. olay şu; `(bkz: 82 yasindaki dedeye kelepce ve biber gazi)

  lan bu milletteki doktor düşmanlığı nedir anlamıyorum. oğlum tamam çok üzücü bir olay ama ne biliyorsun da konuşuyorsun? içeride sözlü de olsa bir şiddete maruz kaldıysa beyaz kod vermek doktorun hakkıdır o ne yapsın? ne bu doktor nefretiniz? siz böyle yaptıkça bütün doktorlar hastadan uzak uzmanlık seçiyor farkında değilsiniz 10 seneye ameliyat olacak cerrah bulamayacaksınız.

  edit: @whipple arkadaşımızın bana attığı mesajı noktasına dokunmadan aktarıyorum, ve harfi harfine katılıyorum.
  "doktorların kafasında kaldırım taşı kıranların, el kaldıranların ülkesinde bir doktorun tartışma esnasında yapması gerektiği gibi beyaz kod vermesini bile eleştirmek nasıl bir kafa yapısının ürünü hala çözemedim. hakaret de edilse, dövülse de susmasını bekliyorlar heralde."
 • yaşlı olduğu için her şeyi yapabileceğini sanan ve öfke kontrolü olmayan bir hasta yakınının suç teşkil eden bir isteğini yerine getirmemiş ve olası veya gerçekleşmiş tehdit/fiziki temas durumunda ilgili genelgeye göre beyaz kod vererek polisin olay yerine gelmesini sağlamış doktor.

  polisin müdahalesi veya hasta yakınının ölmesi burada doktorun yaklaşımının doğru olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  edit: bir sonraki entry´de belirtildiği gibi en doğrusu başlığın silinmesi.
 • acilen kapatılması gereken başlıktır.

  polisi çağırdı diye kimse hedef gösterilemez. belki de sağlık ocağından, kişiyi cikaramadiklari ve fiziksel müdahale etmek istemedikleri için polisi çağırdılar.

  devletin kolluk kuvvetininden yardım istemek suç değildir. bilakis kendi başınıza birilerini kamusal alandan çıkarmaya çalışmanız suçtur.

  edit;

  bazı yazarlar hastanın yaşından, doktora nasıl bir zarar verebileceğinden bahsetmiş, @hapiyuttuk'un ricası ile bazı gazete haberlerini ekliyorum. kaldı ki doktor o iş yoğunluğunda problem çıkaran hasta ile uğraşmak zorunda değil, bu kolluk kuvvetinin işidir.

  https://www.aksam.com.tr/…icle-oldurdu/haber-666330

  https://m.sabah.com.tr/…oldurdugunu-hatirlamadi/amp

  https://m.haberler.com/…rle-basina-10858152-haberi/

  http://www.habergazetesi.com.tr/…daki-esini-oldurdu
 • bazı orospu çocuklarının görev başında polis çağırmak zorunda kalan bir doktoru hedef göstermeye çalışması sonucu açılan başlık. sağlık hizmeti sizin neyinize aq çomarları.
 • olayın iç yüzünü bilmeden bir insanın şerefine, haysiyetine saldıran zavallıların şunu anlaması gerekiyor: kimse sizin babanızın uşağı değil. doktor yasal olarak yapması gerekeni yapar ve sen ister hasta ol ister hasta yakını, ona saldıramazsın. o da hipokrat yeminine göre seni aşağılayamaz ve senin sırlarını kimseye söyleyemez.

  bu arada tarihçiyim, doktor değilim. "meslektaşını savunuyor" diye gelmeyin yani. insanlar bir mesleği icra etmek için ömürlerini heba ediyorlar. kimse kimsenin emeğini çöpe atma hakkına sahip değildir.
 • doktor hanımın ismini vermek alenen suçtur,ne yapmaya çalışıyorsun ey başlık sahibi?
 • kadına karşı şiddet veya taciz olduysa ne yapması gerekiyordu ? 82 yaşındaki adama biber gazını sıkan bu kadın değil, yerde sürükleyen de sürükleten de yine bu kadın değil. kadın gelin beni rahatsız eden kişiyi alın işimi yapamıyorum demiş. gelen ekibin orantısız güç kullanımı olayı buraya getirmiş.
 • bu başlığın kaldırılması gerekiyor! bu ne rezalettir,meslektaşım beyaz kod vermiş kendince,sanki adamı o öldürdü.yeter artık bıktım bu doktor düşmenlığından,çekememezliğinden.
 • bu ve benzeri başlıkları açmaya devam edin. çok güzel doktorsuz kalacaksınız. kimse sizinle ilgilenmeyecek, kıvranarak öleceksiniz. meslekte kutsallık bırakmadınız. bu nasıl nefret anlamadım.
  bu başlık alenen şahsa yönelik nefret suçu ve hedef gösterme barındırmaktadır.

  edit: doktor hanım için amme hizmeti. suçun işlendiği entry: karalahana
 • pancar seven arkadaşım, sen gayet haklı sadece kendini korumaya çalışan bir kadını ne hakla ifşa edersin? ben de senin adını bulup ifşa etsem hoşuna gider mi? acil kapatılmalı bu başlık.

  not: @karalahana nickli arkadaş silmiş konuyla ilgili entrylerini, ama üzgünüm tatlım bu başlığı sen açtın.