• bir $ekilde insanin begenisini kazanan, ve fakat artik etrafta olmayan ki$i ya da nesneleri yeniden gormeyi isteme durumu. en iyi ilacinin zaman oldugu soylense de, cogu durumda kontrolu ele almasina izin vermeden tadini cikarmak daha mantiklidir.
  • sürekli kalp çarpıntısı, telefonları izleme sapıklıgı, iç acıması, yemek yiyeme, konuşmama istegi, eve kapanma, bazen de kendini sokaga atma gibi belirtilerle kendini gösteren hastalık. muzdaripim, aldırcam özleyen yerlerimi rahat etcem.
  • varken yokluk, yokken varlık özlenilir. bazen özlemeyi özler insan. özlediğinde ağlayası gelir bazılarının. özlemlere kavuşunca napcaını bilemez bazıları. özlemek aslında elimizdeyken kıymetini bilmediğimiz, bunları kaybettikten sonra aklımızın başımıza gelmesi ama borun pazarının geçmesi durumudur.
  • türkçemizin "öz" kökünden türeyen yine nefis bir kelimesi. bir şey veya kişinin eksikliğiğni hissetmek anlamında kullansak da biz kendisini, aslında "seni öz-ledim" çok daha derin anlamlar taşıyor. özüme kattım, özümde hissettim, özümle bütünleştirdim falan gibi yorumlar getirilebilir. basit bir "eksiklik hissetme" durumundan çok ötede aslen kendisi yani.