şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: veciz)
 • (bkz: atasozu)
 • "acemi nalbant zenaatini kürt eşeğinde bellermiş.." buna bir örnektir...
 • (bkz: sözlü öz)
 • özsüz söz ile sözsüz özün arasında durunca öküzün gözüne saplanan dart.
 • (bkz: özet)
 • radikal'de bir köşecik. bir ünlünün özlü sözüne yer verilir, altta da gazetenin yorumu bulunur. sayfayı refresh yapınca refresh olması da bir başka özelliği.
  örnek:
  "mesela gece yarısı alakasız bir saatte uyanıyorum. bakıyorum cem de aynı anda gözlerini açıyor."
  tuğba ünsal, kocası cem cantaş'la ne kadar uyumlu olduğunu anlatıyor. fesatlık gibi olmasın ama kocası, o bir yere gitmesin diye tilki uykusuna yatıyor olmasın...

  "belediye görevlilerini hassas davranışlarından dolayı kutluyorum."
  trabzon'da içki içtikten sonra sokağa çişini yaparken zabıta tarafından yakalanan ve 86 milyon 700 bin tl para cezası ödeyen fahir abanoz...

  "ben öyle gördüm gibi geldi bana sanki."
  yine erman toroğlu...

  "geeç, insanlık öğren, sonra herkese öğret."
  bir arabaya yol veren taksi şoförü, kendi kendine...

  "ilk reklam çekimi bizim biraz acemiliğimize geldi. şimdi 15 milyardan aşağıya eşimi reklam filminde oynatmam."
  lays patates cipsinin reklamlarında oynayan ödemişli ayşe elmacı'nın kocası yunus elmacı bir daha "ucuza gitmeyeceklerini" açıklıyor.
 • çok azı sahibi olduğu düşünülen kişiler tarafından söylenmiştir. şöyle ki;
  (2300 sene öncesi. bir şarap masası aristo, mahmuos, hakani, ve 3-5 arkadaşları şarap-balık yapmakta, ortalıkda çatal bıçak sesleri, ağız şapırtıları*, şarap höpürtüleri ve masadaki muhabbetin homurtuları duyulmaktadır. derken :)
  hakani-ya maho* abi biz neyiz böyle ya, şu halimize bak hayvan gibiyiz anasını satıyım, yiyoz, içiyoz, sıçıyoz, sevişiyoz. ne farkımız var ya hayvandan?
  mahmuos- e olm insanda bi yerde düşünen hayvandır.
  (ortamda hava bir anda buz keser. herkes sinir ve hayretle mahmuos a bakmaktadır. kimini aklından onu katran ve tüye bulamak, kimini aklından sa katranın ne olduğu geçmektedir.)
  ayiüs- sen kime hayvan diyon lan?! herkesi kendin gibi mi biliyon?
  kalabalık- asalıım!
  mahmüos yusuf etkisiyle - abilerim , güzel abilerim valla benim lafım değil be cici abilerim aristo abimiz dediydi geçenlerde ben ordan şeetim
  aristo-(hmm. iyi lafmış lan. çökeyim ben buna, hem şu garibe de bi katkımız olur.)*
  aristo-durun! evet ben söyledim. o lafı. insan hakkaten de düşünen bir hayvandır.
  kalabalık+ayiüs(lan şu herifde içiyo, içiyo amcık amcık konuşuyo ama napalım.? saraya yakın herif. imparator un kulağına bi giderse nanayı yeriz!)
  ayiüs- heyt be güzel abim. bal damlıyo mübarek ağzından. ne güzel konuşuyon. duyduk duymadık kalmasınlan bundan sonra insan düşünen hayvandır, imza aristoteles.
 • kimini rezil, kimini vezir eden, derin anlamlar yüklenmiş söz.
 • facebook ya da twitter'ı her açtıgımda acı çekmeme neden olan yeni akımın adıdır. nasıl olurda ülkenin %80'i 2 sene gibi bir sürede çok derin düşünürlere dönüşür ve götlerinden temelsiz özlü sözler uydurmayı ulvi bir görev edinir. okurken eğlendirsede akıllarına ve egolarına acil şifalar dilemeyi de ihmal etmemek lazım.