şükela:  tümü | bugün
 • sıkça karşılaştığım özlü söz saçmasıdır. genelde iki kişi diyalog halinde, biri bir şeyler söylüyor, diğeri ona karşılık veriyor. ilki tekrardan bir şey söylüyor, ikincisi susuyor. bu ne saçmalıktır lan. mesela az önce arkadaşımın paylaştığı gönderiye bakalım:

  "ne iş yaparsın sen? dedi.
  -hamalım dedim.
  nasıl yani? dedi.
  -elimden tutmasını bilenin yüreğini taşırım dedim... sustu !"

  bu ne salak bir diyalog lan. ilk olarak "hamalım" denilen bir insana "nasıl yani?" diye sorulur mu aptal mısın? hadi onu geçtim, ikinci sözden sonra niye susuyorsun? "vaayy çok iyi ha" yada "ooo karşim" falan diye tepki versene.*
 • özlü sözler hayatı kestirmeden anlamaya çalışan gerizekalıların en çok sevdiği şeylerden biri. şeytan özetlerde özlü sözlerde veya keskin deyimlerde değil uzun açıklamaları bir puzzle gibi birleştirdiğin yerde saklı. bir özet yok ve bir şeyi anladığın zaman bazen onu ifade etmen bile çok zor olabiliyor. bazen anlamaya yaklaşıyorsun ama anlamıyorsun. bütün bunlar özlü sözlerle olmuyor. bir insanın zekasına laf etmekten hiç hoşlanmam. gerçekten gerizekalı olan birine bile gerizekalı demem ama özlü sözler gerçekten de gerizekalılar içindir.