şükela:  tümü | bugün
  • uzun yıllardır sağa sola not aldığım özlü sözleri belli bir zaman sonra paylaşacak bir ortam oluşturabilirim diye düşününce ortaya böyle bir şey çıktı.

ozlusoz.net

özellikle resimli söz oluşturmada farklı şeyler yaptığımı düşünüyorum. şuradan inceleyebilirsiniz.

söz sayısını arttırabilmek adına her türlü katkıya, sitemi geliştirebilmek için her türlü eleştiri ve öneriye de açığım..
  • özlü söz dediğimiz şey filtrelenmiş kullanmaya hazır bilgi, bu nadide site içerisinde de kullanıma ve incelenmeye hazır hale getirilmiş. bildiğiniz hizmet, bilmediğiniz kolaylıkta ayağımıza kadar getirilmiş. vallahi ben beğendim. yapanların ellerine sağlık. bize ancak destek vermek düşer.
  • reklam kasan sözlük yazarlarına inat kendi ürününü tanıtan arkadaşa selam olsun. ne kadar ilerleyecek ya da ne kadar başarılı olacak onu zaman gösterecek. ancak ortaya bir hizmet konulmuş. tabi ki de destekleyeceğiz. ben beğendim. söz oluşturma portalına ise bayıldım.
  • sözlük üzerinden reklamı yapılan web sitesi.

(bkz: şimdi reklamlar)
    (bkz: bir forum olarak ekşi sözlük)

webmaster forumlarında "site tanıtım" bölümlerinde herkes kendi web sitesini tanıtır reklamını yapardı. sözlük de artık foruma dönüp anası bellendiğine göre bu tarz başlıkların artmasını temenni ediyorum.

buna karşılık sadeceon, bionluk.com ve r10.net üzerinden reklam satan sözlük yazarlarına da göz yumulmaması gerekiyor.
  • sözlükte yeni şeylerin tanıtılmasında nasıl bir sakınca var ben anlayamıyorum. mesela yemek sepeti ilk açıldığı dönemde gelip buraya hakkında bir şeyler yazsak reklam yapmakla suçlanacaktık demek ki. adam gayet formaya uygun bir başlık açıp entry girmiş. söz konusu site ünlü birine ait olsaydı ya da arkasında ciddi bir yatırım bulunsaydı kimse gelip burada şomdo roklomlor demeyecekti. yazarlara ne yazıp ne yazmayacakları konusunda psikolojik baskı uygulama modası da yeni çıktı...

siteye gelince; abuk subuk sayfaların yönetimini yapan sosyal medyacıların içerik konusunda işini kolaylaştıracak bir fikir olmuş. geliştirilirse şayet iş yapar.
  • zengin içeriğiyle yayın hayatına başlayan site. içeriye dalıp sözler arasında kaybolanlar için arka fona müzikler eklenebilirse daha bi şükela olabilir.
  • reklam yapılıyor diyerek kötüleyenleri anlamıyorum. burada, kendi ortaya koyduğu bir ürünü tanıtmasında kötü olan ne var?
    üstelik açık açık "bunu ben yaptım" diyor adam.
    tanım: bir ekşi sözlük yazarının kişisel girişimi olarak ortaya çıkarılmış internet sitesi.
    hayırlı olsun.
  • içini sebatlı bir şekilde doldurursa zamanla önemli bir referans sitesine dönüşebilir.
  • alıntıların sahibine ait olduğuyla ilgili kaynaklar da paylaşılırsa çok faydalı bir referans arşivi oluşturabilecek, aramızdan bir suserın oluşturduğu faydalı internet sitesi. hayırlı olsun.
  • içerik olarak tam bir referans site olmuş. diğer özlü söz siteleri gibi karmaşık değil. ben en çok resimli söz olayına bayıldım. görseller bir fotoğrafçı gözüyle seçilmiş gibi.