şükela:  tümü | bugün
 • yurtdisi egitim hizmetleri sunan, bunun yaninda au pair, work and travel gibi alanlarda da faaliyet gosteren guvenilir ve isinin ehli bir firma..adana, istanbul ve ankara'da ofisleri mevcuttur.
  ozellikle aupairlik konusunda diger firmalardan daha iyi kosullar sunuyorlar..*
  http://www.ozman.com.tr/
 • o zaman kalibini hizlica soylerken duyulan ses
 • odtü kkm de verdikleri wat tanıtım konferansalrına katılduktan sonra bende hem güven hem de güvensizlik duygusu uyandırmış bir şirkettir.

  http://www.councilexchanges.org/partners/ adresinde tüm ciee partnerleri listelenmiş,ancak aralarında ozman olmadığından dolayı pek güvenilir bir şirket,daha doğrusu ciee anlaşmalı bir şirket olmadığını anlıyoruz.

  konferanslarda gösterdikleri fotoğraflar ve herşeyi çok pembe göstermemiş olmaları takdir toplasa da fazla güvenilir değil gibi...
 • soyadı kanunundan sonra "osman" soyundan gelenleri "ozman" olarak işleyen nüfus memurlarının yarattığı bir soy ağacı...
 • kesinlikle work and travela gidilmemesi, gidenleri perişan eden bir şirkettir. öncellikle varışstan sonra bizi konaklama için bi otele yönlendirdiler. bu otel 200 odalı 50 kadar çalışanlı (40ı türk work and travel ögrencisi). bu oteldeki türkler ozmana telefonda oteldeki türk yoğunlugundan şikayetçi olduklarını, bu yüzden ingilizcelerini gelişitiemediklerini belirtince ozmandan "türklerle takılmak zorunda deilsiniz, müsterilerle takılın" gibi bi cevap aldılar. bu otelde zorunlu olarak işsiz güçsüz 8 gün bekletildikten sonra allahtan virginiada başka bi şehre gönderildik ve burada da 6 gün kadar işsiz bi şekilde bekletildik. tabi biz bu arada konaklama masraflarını ödemeye devam ettik. böyle yaklaşık 2 hafta kadar bekletilikten sonra bize iş bulundu. yaptığım kontrata göre garson olmam gerekirken beni ne hikmetse otelde çarşafları, havluları falan taşıyan bi eleman yaptılar. sonradan öörendik ki ozman sayesinde bütün arkadaşlar böyle işlere yönlendirilmiş. buna da şükür dedik. çünkü durumu bundan da kötü olan arkadaşlarımız vardı. iş sırasında 1 hafta zorunlu izin verilenler oldu. geldikten 3 hafta sonra işe anca başlayanlar oldu. ama work and travelda eğlendim mi? evet hem de çok eğlendim. bu yaz gidiyomuyum peki tekrar. evet gidiyorum. gidecek arkadaşlara öncelikli tavsiyem ozman dışında bi şirketle wat'a gitmesi. ve mutlaka giden arkadaşınız varsa ondan elerle karşılaşacaınız hakkında bilileri almanız
 • work and travel bahanesiyle gencleri amerikaya gonderen ve sonunda ne is ne de kalacak bir yer saglayan, ve yapmadıgı tum bu icraatlar icin yaklasık 1350 dolar olan danısmanlık ucretini catır catır alan sirket. bir arkadasım florida'ya gittiginde ondan kalacagı yer icin 300 dolar daha talep edip daha sonra kızı ortada bırakmıslardır. simdiye kadar hakkında pek de kotu bir sey yazılmamıs olması da beni ayrıca sasırtmıstır. zira madurlarının sayısı oldukca fazladır.
 • sayin saygin ozman'in aciklamasidir;

  "ozman, 7 senedir work and travel yapan bir kurumdur. gecen yaz hic bir öğrencisini florida'ya göndermemiştir. öğrencilerinden de hiç bir zaman 1350 usd program ücreti almamıştır. work and travel konusundaki tecrübesiyle amerika dışişleri bakanlığı'nın denetlediği altı farklı vakıfla gerek work and travel , gerekse au pair ve high school year programlarını yürütmektedir. work and travel da adı ustunde, is hayatı da oldugu icin isverenler ve calısmaya giden ogrencilerin bazı normal is hayatındaki sıkıntıları da olmakta, ve bunlar dogal olmakla beraber, yetki dahilinde ilgilenilmektedir. türkiye'nin work and travel'da en büyük kurumlarından biri olan ozman'la her sene önceki senelerde gitmiş ve tekrar gidecek olan öğrencileri görmek programın düzgün işlediğinin de bir göstergesi."

  iyi çalışmalar,
  saygın ozman
 • abdullah gul'un de "o zaman" deme sekli budur.
 • onçünün yandan yemişi
 • işbu şirketle 2005 yazında alaska'ya gitmiş ve kağıda döksem best seller olacak anılar yaşamış, çileler çekmiş biri olarak söylüyorum ki uzak durulması gereken şirkettir.

  eğer ki work and travel yapmak istiyorsanız yapın, her türlü zorluğa rağmen gittiğinize değecektir. hatta benim gibi kafayı sıyırıp alaska'ya bile gidebilirsiniz lakin asla ama asla ozman ile gitmeyin, çevrenizde gidecek arkadaşınız olursa uyarın. ha olur da sevmediğiniz, kin beslediğiniz biri work and travel için şirket filan sorar size, aha işte böyle bir durumda ozman'ı önermenizi tavsiye ederim. içiniz rahat etsin.