şükela:  tümü | bugün
 • aslında "anti aging" furyasının gözbebeklerinden biri oldu bu tedavi türü.
  ama ciddi hastalıklarda da önemli uygulamaları var.

  iddia edilen şudur ki:
  ozon, bağışıklık sisteminin zayıfladığı bütün hastalıklarda etkili. ozon gazı, ciltten emilim yoluyla alındığı zaman hücrenin oksijenlenmesini arttırarak yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri engelliyor. ameliyat sonrası halsizlik durumlarında, kireçlenmelerde, eklem ağrılarında, sporcularda performans artırmada ozon tedavisinden çok iyi sonuçlar elde ediliyor. bunun dışında şeker hastalarında meydana gelen açık yaraların kapatılmasında kullanılan ozon, açık yarası olmayanlar hastalarda doku tahribatını engellemek için uygulanabiliyor. astımlı hastaların da ozon tedavisinden sonra rahat nefes alıp aktif yaşamlarına kısa zamanda geri dönmeleri mümkün.

  grip aşısı yerine kış aylarında herkese ozon öneriliyor. ozon tedavisi erkeklerde sıkça görülen cinsel fonksiyon bozukluklarında dolaşımı düzenlediği için tercih edilebilir.

  ozon tedavisinde uygulanan torbalama yöntemi şöyle işliyor:
  kişinin şikayetine göre vücudun bazı bölgeleri özel bir solüsyonla nemlendirilerek torbalanıyor. küçük torbalar sadece el bölgesine ve ayaklara, büyük torbalar ise ayaklardan bele kadar olan bölgeye kaplanıyor. daha sonra içeri aktif oksijen (ozon) veriliyor ve özel bir solüsyon yardımıyla ozonun cilt tarafından emilmesi sağlanıyor. haftada iki veya üç seans uygulanan bu tedavinin süresi yaklaşık 30 dakika sürüyor.

  ozon tedavisi her yaşta uygulanabilen bir yöntem. ozonun en çok 35-70 yaş arasındaki kadınlarda, yaşlanmanın etkilerini en aza indirmek için kullanılıyor, ikinci sırada ise astım şikayeti olanlar geliyor.

  ozon tedavisinin iyi geldiği hastalıklar:

  · her türlü artroz
  · damar sertliği
  · alkole ve yağlanmaya bağlı karaciğer hastalıkları
  · beyinde, kol ve bacaklarda kan dolaşımı hastalıkları
  · taze felçlerde beyin, oksijen beslenmesinin sağlanması
  · kas ve eklem romatizması
  · kan yağlarının ve koesterolün düşürülmesi
  · ürik asit birikimi, gur hastalığı
  · geçirilmiş ağır hastalıkların ve kanserin iyileştirilme dönemleri
  · akne ve egzema gibi cilt hastalıkları
  · migren
  · dolaşım bozukluğuna bağlı cinsel yetersizlik
  · genel yorgunluk ve bitkinlik halleri

  http://www.naturmed.biz/treatment3-tr.htm
 • medikal ozonun iyi bilinen bactericidal (bakteri öldürücü), fungicidal (mantar öldürücü) and virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle, enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

  kan dolaşımını arttırma yeteneği, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır, ve organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında ozonu çok değerli kılar.

  düşük dozlarda kullanıldığında, vücudun direncini arttırır diğer bir deyişle ozon bağışıklık sistemini aktive eder.

  ozon sayesinde oluşan bu aktivasyona cevap olarak , vücudun bağışıklık hücreleri cytokin (interferones yada interleukins gibi önemli aracıları içeren) adı verilen özel habercileri (mesaj taşıyıcıları) üretir. bunlar hastalıklara direnmek için uyarılan bütün bağışıklık sistemi boyunca zincirleme bir şekilde pozitif değişiklikler yaratarak diğer bağışıklık hücrelerini haberdar ederler. bu da medikal ozonun, özellikle bağışıklık sisteminin zayıf olduğu veya bozuk olduğu hastalara uygulanmasında özellikle çok başarılı sonuçların alınmasına yol açar.

  majör otohemoterapi adıyla bilinen küçük miktarlarda uygulanan ozon sonuç olarak vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikalleri yok eden enzimleri aktive ederler. kronik enflamatuar hastalıklarda ozonun neden kullanıldığı böylece anlaşılmaktadır.

  ozon terapi hakkında detaylı bir yazı için aşağıdaki adrese başvurulabilir:
  http://www.tip2000.com/…one/konular/ozon_terapi.asp
 • domaini bile alınmış - adına sağlık şirketi açılmış hede
  http://www.ozon.com.tr/
 • memeliler dahil birçok hayvanda kanserojen etkisi ortaya çıkarılmış, bakterilerde mutajen etkisi bilinen, kolesterolleri doyurarak kandan çökelmelerini ve damar sertliği ile tıkanıklıklarına yol açmalarını sağlayan, vücuda alımıyla birlikte serbest oksijen radikallerine ayrışarak bir çok organik molekülü bozunuma uğratabilen güçlü solunum yolları irritantı zehirli bir madde olan ozonun alternatif tedavi adı altında paragözlerce kaskallanması olayına verilen ad. inhalasyon yoluyla verilmeye çalışması abd'de ölümlere yol açmıştır. inanmayın böyle şeylere.
 • çürüme başlangıcında teşhis edilmiş dişlerin çekilmeden tedavisinde kullanılabilen bir yöntemdir. anestezi kullanmadan,dişi oymadan ozon gazı aracılığı ile üstten köke doğru çürümeye başlayan dişteki çürümeye sebep olan bakteriler temizlenir ve böylece dişin geri kalan kısmının çürümesi engellenmiş olur. özellikle çocuklara ve ortodonti tedavisi görenlere tavsiye edilir. ücreti yüksektir.
 • kan dolasimina yeni bir sistem getirmistir, koldan alinan kanin gote enjekte edilmesi.
 • (bkz: ozon orhan)
 • artık dünyada kullanılmayan terapidir. kullanılmamasının sebebi zararlı olması değildir. herhangi bir hastalıkta herhangi bir yararı saptanmamıştır.

  tabii ki bahsettiğim araştırmaları yapanlar, bağımsız bilim adamları ve üniversiteler. yoksa ozon terapi cihazı satan bir firma, 10 tane hastaya sorup, veya hiçbir önemi olmayan bir parametreyi öne çıkarıp, ozon her derde deva diye sunuyor. halk olarak yiyor muyuz, yiyoruz. ama azcık okuma yazmasını bilenler itibar etmeyecektir.

  bir de ozondan medet umanlara bir uyarım daha olacak. ozon terapi falan diye google'a yazdığınızda ilk çıkan "ozon mucizesi" sitesine dalmayın. saf olmayın. ozonla ilgili bağımsız araştırmalara bakın. üniversitelerin sitelerine bakın.

  zira coca-cola'nın sitesinden de kolanın zararlarını okuyamazsınız. aslında kolanın mideye zararı var ama işte artık bi bok yedik satıyoruz demezler sitede.o yüzden ozon satan yerden bilgi almayın, aldırtmayın. saftriklik yapmayın.
 • bir çok hastalığı tedavi ettiği gibi kronik hastalıklarda sürekli kullanılan ilaçları azaltan ya da kullanımını tamamen ortadan kaldıran tedavidir.

  ozon, oldukça kararsız bir bileşiktir, tek oksijeni verip oksijene dönüşmeye çalışır. flor'dan sonra en aktif oksidandır. ozonun fazlası diğer herşey gibi zararlı olmakla birlikte uygun konsantrasyonda kullanıldığında, çoğunlukla oksitleyici özelliği nedeniyle, bir çok faydalı alanda ucuz, kesin, verimli ve zararsız bir çözümdür. örneğin, içme suyunun arıtılmasından tutun da ameliyathanelerin dezenfektasyonunda dahi kullanılır.

  ayrıca, vücudun kendisi de ozon üretir, ama hala bunun mekanizması açıklanamamıştır.

  havadaki ozon normal koşullarda 20 ila 30 dakika içinde oksijene dönüşür, sıcaklık, nem, havadaki partikül oranı arttıkça bu süre daha da düşer. daha yoğun bir ortama verildiğinde, konsantrasyonu daha da düşeceğinden, örneğin kanda, hızla oksijene dönüşür. iş bu nedenlerle, ozon tedavisinde hastanın vücudundan alınan kan ozon ile karıştırıldığında, karışımda serbest ozon falan kalmaz. ozon tedavisinde aslolan ozonlanmış kan vücuda geri verildiğinde sinir sisteminin uyarılmasıdır. oksitleyici bir temizlik falan yoktur.

  birçok anektod temelli kanıt ile ozon tedavisinin bir çok ilacın kullanımını gereksiz kıldığı gibi, kemoterapi tedavisinde ek olarak uygulandığında tedaviyi güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

  ilaç sanayinin devi abd'de bırakın ozon tedavisi yapmayı, bunun üzerine araştırmalar yapmak dahi uzun süre yasaklanmıştır. bugün sadece iki eyalette serbesttir.
hesabın var mı? giriş yap