şükela:  tümü | bugün
 • teröristlerin elindeki türkiye konsolosu. ramazan'da bir mangal twiti atsa, ya da dünya kupasında schneider hakkında yorum yapsa bunun 100 katı daha fazla haber değeri olurdu.
 • dışişleri bakanlığı'nda kariyer diplomat olan musul başkonsolosu öztürk yılmaz'ın
  musul'a atanmadan önce ankara'da görev yaptığı sırada başbakan recep tayyip erdoğan'ın da danışman kadrosunda yer aldığı ortaya çıktı.

  hürriyet'in haberine göre; öztürk yılmaz, ankara'da görev yaptığı dönemde başbakanlık'ta, başbakan recep tayyip erdoğan’ın dış politika danışman kadrosunda yer almış.

  ab bakanı olduğu dönemde egemen bağış'ın da danışmanlığını üstlenen yılmaz, dışişleri'nde ortadoğu uzmanı diplomatlardan biri olarak tanınıyor. yılmaz, ankara'ya gelmeden önce türkiye'nin avrupa birliği temsilciğinde de görev yapmıştı. öztürk yılmaz, geçen yıl dışişleri'nin merkez görevinden, musul başkonsolosluğu görevine atanmıştı.
 • ailesi ile birlikte ışid elinde rehin tutulan diplomat. yerinde olsam kurtulduktan sonra sonsuza dek dönmemek üzere ülkeyi terk ederdim.

  (bkz: bu ülkeden siktir olup gitmek)
 • az once atv canli yayininda isid tarafinda esir tutuldugu 101 gunde 14 kilo verdigini soyleyen baskonsolos.
 • https://www.facebook.com/…i/posts/10204766484221200

  (facebook arkadaşım olmasanız, hatta facebook üyesi olmasanız bile görebilirsiniz. tıklayın).

  iki yıl sonra gelen not: e sağcıymış zaten! en azından ortadoğuya ve özellikle de kürtlere bakış konusunda.
 • chp mv adayıdır.duşanbe büyükelçiliği görevinden istifa etmiştir.
 • türkiye cumhuriyeti duşanbe büyükelçisi.
 • chp'nin akp'ye mavi boncuk dağıtan ve kendini musul kahramanı sanan ardahan 1. sıra milletvekili adayı. "henüz adaylıklar açıklanmadan nereden biliyorsun" diyenler olabilir fakat gürsel tekin'in elinden tutup adaylık başvurusunu yaptığı biri için başka bir ihtimal düşünülemez. chp'nin 1 kasım'daki aday değişiklikleri arasındaki en büyük yanlışlarından birisi.

  şu açıklamalarında 101 gün boyunca musul'da ışid'in esiri olmasından ve rehine takasıyla kurtulmalarından dolayı ardahan halkının kendisini türkiye'nin bir kahramanı olarak telakki ettiğini ifade etmesi oldukça gülünç geldi. musul valisinin bile kaçtığı bir ortamda ışid'in işgal edeceği ayan beyan ortadayken ışid'in kucağına düşüp günlerce silahlarının gölgesinde rehine takasını beklemenin neresi kahramanlık cidden anlamış değilim. türkiye'deki hapishanelerde içinde azılı katillerin de olduğu ışid'li meczupların bir anda ortadan kaybolmasının nedenini kafası basan herkes biliyor. sanki bu takas hiç yaşanmamış gibi insanları salak yerine koymaya devam ediyorlar. böyle bir fiyaskoyu bir kahramanlık destanı gibi yutturmaya çalışan, kendisini alnında öpen başbakanından ciddi anlamda feyz almış gibi. zaten bu durum açıklamalarında akp'ye olan büyük teveccühünden anlaşılmakta. olur da eskaza 1 kasımda chp'den vekil seçilirse en kısa sürede frekans uyumu yakaladığı malum partiye geçeceğine hiç şüphem yok.