• şehirdeki dairelerimizi bırakıp (flat), toros dağlarına çıkmak ve kıl çadırda yaşamak istemek.
    yannız ben geçen bi baktım, yok ozumde onlar. bildim bileli kalorifer falan var yani. nereye dönmem gerektigini bilemedim.

(bkz: nereye donersen don kicin hep arkandadir)
  • titreyip, kendine gelmek...
  • vatandan kurtuldum,
    papazlardan kurtuldum,
    paradan kurtuldum,
    silkiniyorum..
    silkindikçe de hafifliyorum.
    nasıl söyliyim sana?
    kurtuluyor, insan oluyorum..

-vios kai politia tou alexi zormpa
  • "aynen canım, mevlana et cetera, özümüze dönmeliyiz ya!"

istanbul göktürk'teki starbucks bu tiplerle dolu. villalar millalar, jipler, yazlıklar, madagaskar seyahati ve yelken tutkusu, üst düzey yöneticilik filan derken kırk yaşından sonra hepsi işsiz kalmışlar. o cv'ler, o büyük tabelalar, digital business card'ların vardığı yerde artık kimsenin bir işine yaramıyorlar. o biçim kariyerler bariyerlerden sonra niye böyle oldu haci abiler, toplanmış saçına kurşun kalem takan döpiyes ablalar? içerik yok da ondan, hiç olmadı. hiçbir şey üretmediler. anahtar kelimelerle, yalan dolanla dalavereyle, daldan dala atlayarak, vurkaççılık yaparak, diplomasından sertifikasına her boku toparlayarak, körler ve sağırların birbirini ağırladığı organizasyonlarda maslak dili ve edebiyatı ile idarecilik yaparak sonuç: "modern kıraathanede koçluk yapacak keriz bulmaya çalışmak." koçluk, yönetim danışmanlığı, transaksiyonel analiz ile özümüze dönelim, jung'un hangi rengine denk geliyoruz bulalım.

üzüntüm bu salakların düştüğü duruma değil. gençliğin ekseriyeti bunları bir bok sanıp bu yola girme peşinde, bu gerçekten çok ağırıma gidiyor. bir yandan bunlardan nefret ediyorlar, diğer yandan kısa yoldan bunlara dönüşme peşindeler. özden kast ettikleri acaba ne bilmek zor ama, işte insanın özü olsa olsa böyle bir şey. hem nefret et, aşağılık bul, hem de onun aynısı olmaya çalış. öz nedir abicim? insanın özü niye ulaşılması gereken bir şey olsun? öz, lars von trier filmi gibi bir şey işte. özünde kıçın başın oynayıp duruyor. özü mözü siktir et, uzaklaş ondan, kendini oluştur biraz. bunlardan ve bunların yollarından uzak dur. merak ediyorsan da bir öğlen saatinde göktürk starbucks'a gidip bak. olmamışlık acısından geberiyorlar.
  • en güzelidir. arayışların son bulması, yolculukların en keyifli son'udur. layık olduğuna kavuşmaktır.
  • bugünlerde en çok yapmak istediğim şey. herkes gibi oluyorum. çok sıkıcı.
  • içindeki saf bir şeylerin varlığını yeniden hissetmektir. çocukça bir sevinç hissettirir.
  • yapamıyorum.
  • (bkz: oze donelim)
hesabın var mı? giriş yap