şükela:  tümü | bugün
 • fiba holding'in patronu hüsnü özyeğin'in kurduğu-kurmak üzere olduğu üniversite. zira kuruluş kanunu meclis'e gönderilmiştir.

  an itibariyle tespit olsun, hükümet yeni devlet üniversiteleri kurmak için yök'ten görüş istemiştir. bakanlar kurulu gündeminde bekleyen vakıf üniversitesi kuruluş başvurusunun sayısının 50'nin üzerinde olduğu öğrenilmiştir.
 • özyeğin üniversitesi ismi otobüs şirketlerini andırdığından isminin hüsnü üniversitesi olarak değiştirilmesini teklif ettiğim geleceğin eğitim yuvası.
 • internet sitesinde, çok nezih bir semtte eğitim vereceği yönünde bir vaatte bulunan ve laf arasında bir altunizade lafı geçiren enfes üniversite.

  2008-2009 akademik yılında faaliyete geçecek olan üniversite, hangi alanlarda çalışacağını belirtmekten imtina etmekle birlikte; birkaç yıl içinde hizmete girmesini umdukları kampuslerini maket eşliğinde tasvir ederek yüreklere su serpmiştir. keşke bu kampuste campanella ya da thomas more adına salonlar, oditoryumlar açılsa...
 • web sitesinde (http://www.ozyegin.edu.tr/) yer alan bilgilere gore bunyesinde bulunduracagi fakülte ve enstitüler su sekildedir:

  iktisadi ve idari bilimler fakültesi
  mühendislik fakültesi
  iletişim fakültesi
  fen-edebiyat fakültesi
  fen bilimleri enstitüsü
  sosyal bilimler enstitüsü

  hani biraz paraya kiyip biz de mi bu universite acma olayina girsek. iyi para var herhalde bu iste anlamadim gitti.

  haa bi de turkiye'nin butun unlu ailelerin soyadlari.edu.tr uzantisi kaydini almak farz oldu artik. ileride bu da iyi para yapabilir.

  http://www.ulusoy.edu.tr/
  http://www.caglar.edu.tr/
  http://www.ciner.edu.tr/

  (bkz: gider bu)

  edit: web sitesini inceledim de, mezuniyetten sonra odeme olanagi diye bir ibare gozume takildi. sanirim kayit olurken senet yapiliyor, diplomayi almak icin senetleri odemeniz gerekiyor. en aranılan mezunlar falan da diyor. neyse, bekleyelim gorelim. ya da gormesek de olur, cocugum olsa gondermem, sanayiye gonderir cirak yaparim. (bkz: buyuk konusmak)
 • açılması çok uzun süredir planlanan ama ülke olarak yaşadığımız büyük mali kriz yüzünden ertelenen üniversitedir. ben şahsen ileride eğitim olarak bilkent üniversite ile yarışabilecek düzeyde olacağını düşünüyorum. çünkü benimde üniversitem olsun mantığıyla açılan bir üniversite değil.

  ilk olarak üniversitenin genel yapısının kurulmasından önce bu işle alakalı öğrencisinden, öğretim görevlisine her kesimin bilgisine başvurulmuş. benim en beğendiğim projeleri öğrencilerin eğitimlerinin kredilendirilip ileride kendileri ödeyebilmeleri ve üniversite fiyatlarının ucuz tutulması oldu. şimdi "neden öyle diyosun lan herşey para mı?" diyen arkadaşlar olabilir. "iki gün önce devlet üniversiteleri paralı oldun deyince bağırdınız çağırdınız şimdi noldu?" diyenler çıkabilir. benim görüşüm şudur ki hüsnü özyiğin gibi bir iş adamı üniversitesinde okuyup mezun olan insanlara illaki önem verir. koç ve sabancı'nın yaptığı gibi kendi bünyesine katar.ama devlet mezun olan öğrenci iş bulmuş bulmamış ayırt etmez.ayrıca sabancı üniversitesindeki gibi ilk iki yıl herkesin ortak müfredat görmesi bir problem olabilir. kendi alanlarında az ders alan lisans öğrencileri ileride epey zorlanabiliyor. şuanda pek çok sabancı mezunu bu problemden dert yanmakta.

  herşeye rağmen ülkemiz vakıf üniversitelerine bir üniversite daha ekleniyor. illaki ülkemize katkıları faydaları olur görüşündeyim.
 • erhan erkut gibi super bi hocanin kurucu rektoru olacagini duyduktan sonra ileride basarili ve onemli bir universite olacagini dusundugum ilim irfan yuvasi
 • her ne kadar türkiye için önemli bir üniversite olacagini soylesem de, ismine pek sempati duymadigim universitedir. hani tamam sonucta husnu ozyegin, kendi soyadini tasiyan bir universite acmis, burada yanlis bi sey yok, zaten bunun ornekleri mevcut. sabanci, koc gibi universitelerde goze batmiyor isim meselesi. ama ozyegin universitesi olunca, ozhasanogullari gida, nurullah aile kasabi, yegenler süpermarket tadinda bi hava oluyo etrafta. gerci "universitenin adini napayim, adam gibi adam yetistirsin yeter" diye dusununce isim tartismasi hakli olarak gereksiz kaliyor.
 • o nasil isimdir oyle.
  oldu olcak yevgeni onegin universitesi falan denseydi.

  gerci isme degil, icerige bakar bu gibi seyler.
 • paranın değerini en iyi bilenlerden hüsnü özyeğin'in, çince gibi global ekonomide önem kazanacak yabancı dillerin öğrenimine ağırlık vererek önümüzdeki dönemde dünya ticaretinde ülkemiz adına söz sahibi, yönetici adayı insanlar yetiştirmeyi planladığı projesi.aynı zamanda staj olsun ortak öğrenim olsun yurtdışı ile yakın ilişkiler içinde olması da diğer bir hedefi olacaktır okulun.
  şahsen özellikle ekonomi ile ilgili bölümlerde eğitim almak isteyecek bir yakınım olsa, düşünmeden tavsiye ederdim burada okumasını.cv'ye eklenecek eğitimin yanında iş tecrübesini de öğrenimle birlikte öğrencilerine vereceği inancındayım.