• ha vakıf ha devlet, bazı gerçekler üniversite ortamında hiç değişmiyor. call me maybe klibinin 0:46. saniyesinde görebileceğiniz üzere, sürekli üşüyen kızlar ve yaz kış tişört giyen erkekler burda da mevcut.
  • bünyesinde çekilen call me maybe videosuna bile 'özel okul, zengin piçi, ekmeğin fiyatını bilmezler, okul falan kazanmadı ki bunlar' gibi sığ ötesi yorumlarla eleştiri getirmeye çalışanları ortaya çıkarmıştır. lan oğlum bi bitmediniz ya, sözlük olarak ne meraklıymışsınız tanımadığınız insanlara bok atmaya. bu üniversiteden bi grup genç çıkmışlar, senkron hariç, gayet de sevimli bi iş ortaya çıkarmışlar, beğenmediyseniz bile eleştiriniz bu sığlıkta olmamalı bence.
  • anlayabildiğim kadarıyla "seçme mezun" olabilmek için ileri derecede ms office bilmek şart.

bu üniversiteden mezun olmak demek, mezun olur olmaz 10+ yıl memuriyet tecrübesiyle işe girme imkanı demek, kaçırmayın.
  • hoş ama boş insan yetiştirecek üniversite.
  • hakkında bu kadar entry girilince öldü zannettiğim.

şaka bi' yana 15'e yakın tanıdığım var allahtan bir tanesi bile "kobra danslı call me maybe" klibinde görünmüyor. nasıl mutluyum anlatamam sözlük.
  • türkiye'de toplasan 8-10 tane adam gibi üniversite olduğunun göstergesi olan, bu sayıya dahil olmayan üniversitelerden biridir. belki iyi bir akademik kadrosu vardır, belki olanakları iyidir vs. lakin azıcık puandan az puanla girilen bir okul için de "aslında süper okul" triplerine girilmez.

zöge: özyeğinliler alınmış :)
  • bu üniversiteye giden ne kadar yakınım varsa hepsi de lisede arızalı,hocaların 'bir baltaya sap olamaz' dediği tiplerdi. üniversiteye girdikten sonra da pek bir değişiklik gözlemleyemedim,gerek karakter açısından,gerek okudukları bölüm hakkında bilgi ve birikimleri bakımından. ha yanlış anlaşılmasın çok severim hepsini,çok iyi niyetli çocuklardır hepsi ama bildiğin parayı basıp diploma alacaklar,baba parasının gözünü seveyim. koymuyor desem yalan olur.

edit:yazar burada sistemi eleştirmektedir,aklı başında özyeğin üniversitesi öğrencilerine herhangi bir hakaret mevcut değildir. diğer vakıf üniversitesi öğrencilerine de öyle.
  • duyarlı özü isimli sosyal girişimin çok güzel işlere imza attığı okulumdur.

daha bir çok güzel projenin yanında; geçtiğimiz yıl van depremi'nin hemen ardından başlayan duyarlı kutu projesinde sadece bir ayakkabı kutusuna sığacak güzellikleri van'daki çocuklara ulaştırma fikri ile çalışmaya başladılar. her bir kutuyu hazırlayan gönüllüye, karşı taraftaki alıcının cinsiyeti ve yaşı bildirilmişti, böylelikle kutuya girecek malzemeler de daha anlamlı oldu, kimimiz bere örüp yanına bir terlik aldık, kimimiz diş fırçası ve macunu koymayı akıl etti. sonra bir grup öğrenci van'a bizzat giderek kutuları sahiplerine ulaştırdı.

deprem sonrası bir gülümseme verebildiysek ne mutlu dedik ve unuttuk gitti..

derken bugün "çocuklar bir defa değil her zaman gülmeli" isimli bir mesaj aldım girişimden, kutu projesini yeniden yapıyorlarmış. geçtiğimiz yıl bir alışveriş merkezinde hayatımda hiç girmediğim çocuk mağazalarına girerken ve "6 yaşındaki bir kız çocuğu ne sever" diye günlerce hem heyecan hem mutlulukla düşünürken şimdi yeniden bir çocuğu sevindirecek olmanın heyecanını bize bu yıl da yaşatıyorlar. eminim her geçen yıl daha fazla katılımla daha çok çocuk sevinecek..

girişimin duyarlı kutu ve diğer projeleri için sizi böyle alalım
  • tübitak tarafından (bilimsel yayın sayısı, atıf sayısı, ar-ge ve yenilik destek programlarından alınan proje sayısı, fon tutarı, ulusal ve uluslararası bilim odulu sayısı, doktora mezun sayısı vs. bakılarak ) hazırlanan türkiyenin en girisimci 50 universitesi sıralamasında 69 puan ile dördüncü sırada yer alarak özel tabela üniversiteleri arasından sıyrılmış, ismi duyulur duyulmaz özel diye yaftalanmaması gereken üniversite
  • parayla okuyosunuz işte bi baltaya sap olamıycaksınız önyargısı olan insanların bol bol laf ettiği üniversitelerden birisi. bana sorarsan mis gibi okul duyarlı özü'nün calısmalırını ögrendigimde cok sevindim ve paralı bebeler kavramım yıkıldı umarım farkına varırsınız gelecekte özyeğin'e gidenlerin yeri yüksekler..
    unutmadan eğitmenleri arasında çin asıllı amerikan bir eğitim üyesi var (jason lau) mis gibi türkçe konuşuyor . türkçesine hayran kaldım
hesabın var mı? giriş yap