şükela:  tümü | bugün
  • bir skandala imza atmış üniversite.
    (bkz: http://vivahiba.com/…ow/oezyeginde-diploma-skandali)
  • tam burslu okuyan öğrencinin herhangi bir yılında okulu bırakması halinde ücret ödeyip ödemeyeceğini merak ettiğimdir.

bilenler mesaj kutumu yeşillendirse ne güzel olur, hatta sonra ben o yazarın adını verip burayı editlesem falan.

(bkz: klasist) ve (bkz: psychogenic fugue) cevapladı: ödenmiyor.
  • efendim bu okulun öğrencisi değilim. fakat yaklaşık 2 ay evvel elektrik-elektronik mühendisliği bölümünde asistan bir arkadaşımı ziyaret için gittim. sağolsun bölümü gezdirdi. gerçekten iyi yatırım yapılmış. laboratuvarlar (özellikle robotic) harika. bir çoğunu daha önceden tanıdığım hocalar en iyilerinden. yüksek lisans yapan ve okulda asistan olarak çalışan arkadaşlar (bir de pakistanlı bir dost vardı) çok istekli ve azimli.
    yani bilim için tüm şartlar müsait. gerisi öğrencilere kalmış.
    lakin buradaki çoğu yorumun aksine ben, ülke eğitimine oldukça pozitif etki yapacak bir kurumun kazanıldığı düşüncesindeyim.
  • ilk acildigi yillarda yga ile de birlikte ortaklik yapmis okuldur
    ayni zamanda eeski rektörlerinin değerini bilmeyerek gorusu yuzubdeb gönderen okuldur o an gözümden dusmuslerdir o adam fikir dunyasi bakimindan harika fikirlere sahip bi insandi ama ne paha ki değeri bilinemedi
  • macerası, olayı, skandalı eksik olmayan okul.

diploma skandalı
    öğrenci dayanışması
    yalan,yanlış suçlamalarla, konu saptırılarak açılan soruşturmalar

bunlar sadece birer örnek ve daha nicesi var bu okulda; hayatta kalma mücadelesi vermek zorundasınız bir öğrenci ve birey olarak.

son olarak, rektörü tam da gelen gideni aratır şeklindedir.
  • bugün tübitak bursiyeri olarak ikinci işime başladığım okul.
    ilk izlenimim güzeldi, fiziksel koşullar çok iyi. okulun içinde nero ve kahve dünyası gibi alternatifler olması ise beni tavladı. kadro bizim bölüm açısından en azından, çok başarılı.
  • eğitimini bilmem ama dersane kampı için kaldığım 6 gün sonunda kampüsünün gayet güzel olduğunu söyleyebilirim. ilk olarak yurt odaları gerçekten çok iyi. iki kişilik odaya bir giriyorsunuz ki karşınıza iki kapı daha çıkıyor. yatak ve çalışma masalarının olduğu kısımlar kişiye özel. tuvalet ortak. odada mikrodalga fırın, televizyon, buzdolabı var. daha ne olsun? 3-4 yurt binası arasında en yeni olanında kaldık ve kaldığımız binada fitness odası, sinema odası gibi sosyal alanlar vardı. altında da kahve dünyası cabası. kız ve erkekler aynı binada fakat farklı koridorlarda kalıyor sanırım. yani kızlar erkeklerin, erkekler kızların odasına rahatça girip çıkabiliyor. o konuda gayet özgür. bunun dışında kampüs bol yeşillikli. her taraf çim alan ve çiçeklerle dolu. bol bol sosyalleşecek alan var. spor merkezi ayrı bir bina ve içinde havuzu, oldukça büyük bir fitness salonu ve büyükçe bir basketbol sahası var. fitness odasında size özel program yazan hocalar da mevcutmuş. dersliklerin hepsini görmedim ama gördüklerim gayet iyi durumdaydı. ders çalışmak için istemeyeceğiniz kadar çok yer var. kütüphane ve yemekhanenin olduğu binada bilardo masaları ve langırt masaları mevcut. yemekhanede çeşit çeşit yemek çıkıyor ve gayet lezzetli. sulu yemeği beğenmezseniz her gün makarna ve pide kısımlarından gayet lezzetli soslu makarna ve pide alabilirsiniz. biz oradayken bir veya iki tane yeni bina yapılıyordu.

sonuç olarak çekmeköy'de olmasının dezavantajı dışında kampüsü, bir kampüsün tam da olması gerektiği gibi.

ve en başta da belirttiğim gibi, eğitimi hakkında hiçbir fikrim yok. tek amacım kampüsü ve sosyalliği hakkında bilgilendirmekti.
  • bir tercih döneminde daha, daha önce yazdığım entry'lerimle ve mesaj yoluyla ulaşanlara verdiğim yanıtlarla üniversite adaylarına yardımcı olmaktan mutlu olacağım okulum.
    özyeğin üniversitesi/@mocha
  • tercih etmeyi düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim. 3. yılıma giriyorum, hukuk öğrencisiyim, son 2 yılımı yurtta yaşadım. az çok biliyorum yani. geçen yıl da birçok arkadaşla konuşmuştuk, elimden geldiğince anlatmıştım.

sözlük yazarı olmayan arkadaşlar da aukalender@gmail.com'dan bana mail atabilirler veya twitter'dan ulaşabilirler.

hepinizi öpüyorum, iyi düşünün, canınızı sıkmayın.
  • türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi 50 üniversitesi sıralamasında 6. sırada yer alarak son üç senedir ilk 10'da yer almanın haklı gururunu yaşayan üniversite. o ilk 5 e giremez diyenler hangi kriterlere göre yorum yapıyor belli.*
    ahanda link:
    http://www.tubitak.gov.tr/…0-universitesi-aciklandi