şükela:  tümü | bugün
  • onyüzbinmilyon puanı ve de sonsuz övgüyü hak eden bir yer. kendimi en bedavasından reklamlarını yapmaya, o mekanı herkese duyurmaya, tüm sevdiklerimi kokoreç sevsin/sevmesin tutup kolundan oraya götürmeye adadım, zira hiç abartısız ömrümde yediğim en iyi kokoreçi yedim dün akşam. en samimi esnaf/müşteri sohbetine dahil oldum, inanılmaz eğlendim.

ozzie's (1968) kokoreç dolapdere'de minicik bir dükkan. mangalın başında genç karşimiz oğuzhan, serviste güler yüzü ile ondan geri kalmayan ablası. ortam sıcacık, samimi.

oğuzhan çok renkli bir kişilik çıktı. gırgır, şamata, hoşsohbet bir çocuk. kokoreçlerimiz hazır olana kadar hayatının özetini çıkarıverdi. hikayesi çok enteresan. bir tarafta beyaz yaka bir kariyer, diğer tarafta rahmetli babası ali usta'dan yadiğar bir dükkan ve hayatı ile ilgili karar vermek durumunda kalan mükemmelliyetçi bir adam. yaptığı her işi kusursuz yapmaya çalışıyor ve hayatının diğer alanlarında nasıldır bilemem de bence kokoreçte bunu kesinlikle başarmış.

2 kişi 3 halka + 2 halkadan aliş kebap yedik, sucuk ve sosisi unutmayalım tabii ve daha da yiyebilirdik. bir kokoreç ne kadar hafif olabilir ki? cevabı ozzie's de. midenize dokunmuyor, ağırlık vermiyor, yumuşacık, mis gibi, uykuluka sarılmış, kuyruk yağına değil. yanında sohbet, muhabbet, bol neşe, bol eğlence. fiyatlar da çok makul. yani her şeyi ile kusursuz. kasap sucuk ve kendi imalatları dana sosis de nefisti bu arada, ama o kokoreçin yanında tüm lezzetler gölgede kalıyor, hakkını veremediğimiz için üzgünüm.

ben ki kendimi bi ara istanbul'un en iyi kokoreçini bulmaya adamıştım. bir çok yerde kokoreç yedim, kendimce "en iyi"yi buldum sandım, ama o zamanlar ozzie'sden bihabermişim, affola :)))

artık benim için istanbul'un birincisi tahtı sallanmayacak şekilde belli. ikinci ile idare etmeye ise hiç gerek yok. dolapdere dediğin de şurası, hem hiç de "öcü" bi yer değil :))
  • zomato lideri, 4.9 puana sahip bir işletme. mekanın küçük olması sizi aldatmasın, sattığı ürünler istanbulun en köklü kasaplarının en kaliteli malzemeleri ile hazırlanıyor. lezzeti bambaşka bir boyut, diğer şeyler kokoreç değilmiş dedirttiriyor. hafifçe bile kokmaz, yağ yiyor gibi değil, o kadar hafif ki insan inanamıyor. iddia ederim kokoreç yemeyen insan bile ozzy's kokorecini yer.

özetle, dünyanın en iyi kokoreççisi.
  • haftalarca videolarını izledikten sonra dün merakla ve büyük beklentilerle gittim mekana. rezervasyon şarttır uyarısına dikkat etmemiştim. gittiğimde üzülerek kapalıyız dedi ozzie. yüzümü düşürünce dayanamadı geç sen ama kalabalık bir grubum geliyor ama idare ederiz, yer kalkarsın artık dedi. şöyle söyleyeyim, normal kokoreç porsiyonlarının en az 2-3 katı kokoreç yiyorsunuz. öyle domates, biber, baharat doluluğu yok. ama daha da önemlisi yediğiniz kokorecin içerisinde hiç de az olmayan miktarda uykuluk var. hem de dana değil, kuzu uykuluğu. istanbul'da yenilecek en lezzetli kokoreç. mekana gidene kadar favorim midyeci ahmet'in uzay kokoreciydi ama ozzie'nin kuzu uykuluklu tütsülenmiş kokoreci uykuluk farkıyla bir tık üstte. bir de tadımlık ev yapımı sosis denedim, o da oldukça lezzetliydi. ozzie zaten çok kafa bir adam, işini aşkla yaptığı için sonuç da muazzam oluyor. şu an tek handikap istediğinizde gidemiyorsunuz. rezervasyonsuz gittiğinizde kokoreç yeme şansınız çok az. o yüzden gitmeden kesinlikle arayıp geliyorum demeniz gerekiyor. ona da zaman içerisinde bir çözüm bulacağına inanıyorum. özet olarak, istanbul'da en iyi kokoreci yemek istiyorsanız, doğru adrestir ozzie's.
  • bugün iş çıkışı arkadaşımla gittiğim , çok şen şakrak isletmecisi olan , enfes tadı ile başka bir kokoreçciye gitme opsiyonunu ortadan kaldıran mekan.

kokoreçci dedim oğuzhan (ozzie) bey kızmasın. kendisinin de belirttiği üzere kendisi kokoreçci diye tanımlamak hakaret olabilir, kendisi cidden gurmedir. mekanına girdiğimizde bir yarımlık kokoreç kalmıştı ve onu güzelce pay etti. iki çeyrek ile tadına vardık. o kadar samimi bir adam var ki ,hikayesini anlattı işlerini anlattı , hayranlıkla dinledik. kokorecimiz 5 dk da bitti ama 45 dk muhabbet ettik. çıkışta da bunlar benden deyip hesap bile almadı.

kokorecin tadından keyif, ustasından feyz alacağınız kesin. yukarıda da bahsedildiği üzere rezervasyon yapın zira 8 de dükkanı kapatıyordu. unutmadan 20 gün yokmuş tatile çıkacakmış.
  • vedat milora göre istanbul'un en iyi kokoreçcisiymiş. söyle biraz inceleyeyim dedim de dükkana randevusuz gidilmiyormuş. bence çok saçma bir olay.
  • eyvah bir mekan daha keşfedildi. umarım şöhret olan tüm türk işletmelerinin düştüğü hataya düşüp şubeleşmeye, şişirmeye, fiyatı arttırıp kaliteyi düşürmeye başlamazlar.
  • ben şahsen kaliteyi düşüreceklerini sanmıyorum. daha iyi hizmet verebilmek için büyük bir mekana geçerler diye tahmin ediyorum.