şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bodrum üretimi yeni bir bira markası. şimdilik 2 çeşidi var pilsener ve ipa ikiside filtresiz ve pastörsüz. güzel bir marketing çalışmasıyla yürür gider.
  • fethiye'de bir cafede tanıştığım ama malesef çok kolay karşılaşılamayan, kurucu ekibinin bira ustası, pub işletmecisi, motorcular, denizciler ve bilge bir köpekten oluştuğunu söyleyen bodrum'lu bira markası.
  • pilsener ve indian pale ale olmak uzere iki cesidi piyasada bulunan 33cl'lik yerli bira markasi.
    (bkz: bodrum birasi) henuz pablo degil gara guzu yazili kapaklari ile satilirken icme serefine nail oldugum icin gururluyum* efem.
  • gara guzu için bizim buraların birası derken pablo geldi, bodrum'un birası olarak hayatımıza girdi ve de hoş geldi. ipa'dan ziyade pilsener'ini sevdim ben. ısrarla isteyiniz.

(merak edenlere not: etiketteki köpeğin adıdır pablo ve gerçektir)
  • sunum ve tad olarak begenmedigim bira.

icmeden once pale ale oldugunu anlamak icin sisenin arkasindaki kucuk yazilara bakmak gerekiyor. sisenin onundeki etikete yazilmasi en mantiklisi olurdu ama tercih etmemisler.

icim olarak arkasinda bir ask hikayesi yaziyor ve ask hikayesinde bu biranin kopugu gibi bir alinti yapmislar. sonuc olarak umarim hikayede gecen ciftin asklari cok fazladir cunku bira deli gibi kopuruyor ve asiditesi cok yuksek.
  • henüz biralarını deneyemesem de faydalı bir girişim olarak gördüğüm, kendilerine bol şans dilediğim marka. yalnız tek hoşuma gitmeyen taraf ekiplerinde bilge bir köpek olması (markaya da adını veren). böyle olunca biraz brewdogdan esinlenilmiş gibi duruyor ve kulağa hiç hoş gelmiyor. bilerek yapmadıklarına eminim ancak imaja etkisi olumsuz olur diye düşünüyorum.
  • tad olarak hicbir ozelligi olmayan arpa suyu. diger biralarin yaninda oldukce le$ kaliyor. uzak durulasi...
  • sanirim simdiye kadar ictigim en kotu bira. bir daha da tercih edecegimi sanmiyorum.
  • içtiğim en güzel yerli bira diyebilirim, hem aroması var hem de alkol yüzdesi oldukça yerinde, en azından seni yerden yere vurup başını ağrıtmıyor.
  • bodrum’da üretilen kraft bira. pilsner sevmeyen bana pilsneri sevdirmiştir. ipa çok güzeldir ve belki de türkiye’de içtiğim en iyi ipadır.

alın, aldırın, kraft bira kültürünü destekleyin. aldığınız her yudumun tadını çıkarın.