şükela:  tümü | bugün
  • taugres ve real madrid formalarını giymiş kısa boylu guard.yamuluyorsam duzeltin ama 2003 senesinde basketbolu bırakmıştı.
  • orhun ene'nin biraz daha bi hareketlisi, sut cikarmalari filan ayniydi
  • boyu 1.78 olup asist sanatının avrupa'daki en baba icracılarındandı. üç sezondur, bruesa olarak bilinen ancak bu sene sponsoru ve dolayısıyla adı değişen acb takımı lagun aro'yu çalıştırıyor.
  • 7 numaralı real madrid formasıdır benim gözümde.
  • real madrid basketbol takımının koçu, nam-ı diğer lolaso.

http://www.youtube.com/watch?v=qsi4kqtmlmu
  • eğer kaybettiği acb şampiyonluğu yüzünden real madrid'den ayrılırsa üzücü olur. kalırsa gelecek yıllarda real madrid daha büyük noktaları hedefleyebilir.
  • şu sıralar tek dileğim kendisinin görevinde kalması, koltuğuna yapışması, kulübe kök salmış olması, başkanın manevi oğlu gibi sevilmesi. real madrid'den ayrıldığı an obradovic real'in bir numaralı opsiyonu olur ki bu da efes'in ve tabi ki benim hiç işime gelmez.
  • sezon bitmeden bir değerlendirmek istiyorum; kendisine güvenilerek devam edilen bir yılda ne olduğunu.

-real madrid avrupa'nın en iyi hücum takımı oldu.

-acb'de haftalar öncesinden normal lig liderliğini garantiledi.

-kral kupasında çeyrek finalde 2 uzatma sonunda barcelona regal'e mağlup oldu, ancak barcelona diğer maçlarını çok kolayca kazandı.

- turkish airlines euroleague'de finale çıkıldı. bu takımın yanlış bilmiyorsam euroleague ismiyle düzenlenen 1. nolu kupadaki ilk finali.

real madrid adını duyunca yüzü ekşiyen biri olarak real madrid'in başarılı olmasını isteten bir oyunun altında imzası var, bence en önemli nokta bu.
  • real madrid'i geçtiğimiz sezon finaline çıkardığı turkish airlines euroleague'de bu sezon zafere taşıyacağına inandığım "offence-first" mantalitesiyle avrupa basketboluna hareket ve yenilik getirmiş coach.
  • sezon sonu istifa etmesi gereken koç. iki yıldır euroleague finallerine çok büyük renk katıp iki adet sürpriz şampiyon çıkmasını sağladı. ama artık istifa etmeli. kendisi sayesinde real madrid'e bile sempati duymuş birisi olarak takımının yaşadığı final kabuslarının tek sebebi olarak kendisini görebiliyorum. geçen yıl acb finalinde takımın yarısından yararlanamayan barcelona'ya bile kaybediyorlardı neredeyse. bu sezon play-off'ta saçma sapan bir şekilde olympiacos serisini beş maça taşımaları da var. psikolojik eşiği bir türlü aşamayan bir takım var ortada. barcelona maçlarındaki psikolojik eşiği geçmeleri için 10 maç gerekti, euroleague finali için 10 yılda bir şampiyonluk mu gelecek?

euroleague'in içindeki en farklı iki koçtan biri pablo laso; blatt ile birlikte. üzgünüm, ama çok beğendiğim laso 5 numara pozisyonunun değerini bir türlü öğrenemedi ve final psikolojisi ile başa çıkamadı. madrid için artık farklı isimler gündeme gelmeli.