şükela:  tümü | bugün
 • bursaspor'la görüşmeye gelmiş. arjantinli. 25 yaşında orta saha oyuncusu imiş...

  http://www.ntvmsnbc.com/id/24981279/
 • arjantinlilerin "y" ve "ll" harflerini ş diye okuduklarından kelli arjantinli bu adamın ismi de bataşa diye okunagelmiştir.
  tabi herkes kendi memleketinde nasıl seslendiriliyorsa öyle seslenmek gerekir. aksi takdirde biz türkler ona batalla diyecektik.
  bu etkinin arjantine italyadan kaldığı söylenir.
 • bileklerine oldukça hakim oluşu ve oyun zekası ile dikkat çeken futbolcu.
  bursaspor adına önemli bir kazanç..
 • geçen gün bi arkadaşım bu adamın adını "baçalla" diye telafuz etti bunun üzerine kendisini tebrik ettim. bataya, bataşa, bataja'dan sonra baçalla diyerek olaya farklı bir bakış açısı ile yaklaştı.
 • batalla kelimesinin anlamı battle yani savaştır. * *
 • bu adamın ismini bataşa olarak okumak bana bir hayli garip geliyor. arjantin'de ispanyolca konuşuluyor, ispanyolcada da iki "l" harfi yanyana geldiğinde genel olarak "y" okunuyor. ancak arjantin şivesinde iki "l" "ş" olarak telaffuz edildiğnden batalla'ya bataşa diyorlar.

  bizim spikerler de araştırıp bunu öğrenmişler, dünyanın en doğal şeyi gibi bataşa şeklinde telaffuz ediyorlar adamın ismini.

  ogün isminin trabzon'da "ocün" şeklinde telaffuz edildiğini varsaysak örneğin, yurtdışında ogün'e "ocün" denilmesi bir garip olmaz mıydı? ya da edirnespor'dan hamit barcelona'ya transfer olsa, adamlar yeni transferlerine "amit" mi demeliler?

  bu işte bir gariplik var bence.
 • bursaspor'un şampiyonlar ligindeki ilk golüne imza atarak en azından bursaspor tarihine geçen futbolcu.

  (bkz: 24 kasım 2010 valencia cf bursaspor maçı)
 • osvaldo nartallo'nun adını yıllar boyunca yazıldığı gibi okuduğumuzdan mütevellit, bundan sonra kendisini yad ederken osvaldo nartaşo olarak yad etmemizi sağlayacak isme sahip futbolcu.
 • adının doğru okunuşu "batayjja" şeklinde olması gereken bursaspor futbolcusu.
 • bursaspor tarihinin en kaliteli yabancılarından biridir. ivan ergiçle birlikte geçen seneki şampiyonlukta büyük katkısı olmuştur. geldiği günden bu yana , ne takımındaki ne de rakip takımdaki meslektaşlarına karşı en ufak olumsuz bir hareketi olmamıştır. kısa boyu ile bol bol kafa golü atması , çelimsiz fiziğine rağmen mücadeleci oyunu ve haşarı bir çocuk görünümüne rağmen olgun- karakterlli bir futbol stiline sahip oluşu dikkat çekicidir. bursaspor formasıyla sahaya çıktığı her maçta , rakip kaleye dik gidişleri , yaratıcı tekniği , mücadeleci takım oyuncusu halleri ile hepimizi mest etmektedir.

  adına tribün grupları ve bloglar kurulacak kıymetteki bu adama bu kadar az ilgi gösterilmesi bursaspor taraftarının , buradaki entrylerin isim telafuzu üzerine dönmesi ise takdir etmekten yoksun sözlük futbol enteljiyasının kazmalığıdır.