*

şükela:  tümü | bugün
 • bir kuş türü.moralim bozuktu.bir belgesel gördüm şapşal, şaşı gözlü, çok tatlı bir kuş vardı.izleyimde keyifleniyim dedim bari.adı da pabuç gagalı leylekmiş hatta.adı bile komik şapşal şeyin.neyse izlemeye başladım.yavrulardan biri diğerinin tüylerini falan yoluyor.hırpalyor bayağı.güya ondan daha güçlüymüş şerefsizzz.güçsüz olan kuş, annesi olacak orospudan yardım istiyor.adi anneside güçlü olan kardeşe su getiriyor.işallah soyunuz tükenir şerefsiz kuşlar...
 • az once afrika belgeselinde izledim bu kusu. iki yavrudan sadece birini buyutuyor ve ikinci yavruyu birincinin ölme ihtimaline karsi doguruyor. hatta annesi yokken 3 gun buyuk olan kus diger kardesine saldiriyor onun tuylerinu yoluyor. anne gelince bunu goruyor hatta kucuk kardes hemen annesinin yanina siginiyor ama o karaktersiz kani bozuk anne gidip gene o buyuk yavrusuna su veriyor onu kolluyor. cok uzgunum cok uzuldum gercekten.
 • lat. balaeniceps rex
  ing. shoebill stork

  leylek olarak sınıflandırılmış ve tip olarak da benzese de pelikan familyasından bir kuştur. diğer pelikanlar gibi gayet şerefsizdir, bilimsel başlamıştık ama, bu da gerçek napalım.

  işte kendisiyle ilgili bbc'den kısa bir belgeselcik:
  https://www.youtube.com/watch?v=4arjlpau_x4

  şurada da detay okuma:
  https://en.wikipedia.org/wiki/shoebill