şükela:  tümü | bugün
  • demirciler çarşısının tam karşısındadır. varlık nedeninin yaptıkları iş nedeniyle eklem problemleri çeken demirciler olduğu söylenir. paça falan da iyi gelirmiş.
    yine de paçacı şaban'ı öneririm ben. o da o taraflarda.
  • en buyuk olayi porsiyonlarin istanbul, izmir gibi kentlerin 4 kati buyuklugunde olmasidir. ayrica corbanin ustune kizgin yag dokturup inanilmaz yerlere cekebilirsiniz tecrubelerinizi, guzel bir tad ama sahsen yagin corbanin asil tadini zayiflattigini hatta oldurdugunu dusunuyorum. ekmekleri yenebilecek bayatlikta gelir, iki kere gittim ve ikisinde de taze ekmek bulamadim, ucuncuye de gitmeyi dusunuyorum, hatta heraksam gidilesi biyer.
  • kaleiçi'ne yakınlığından dolayı akşamcıların vazgeçilmez uğrak yeri. hayatımda içtiğim en güzel işkembe ve kelle-paça şemsinin ürünüdür.
  • bana çorbayı sevdiren adam. ehehe..
    geyiği bi kenara bırakırsak çorbaları gerçekten de on numaradır. çorbadan nefret eden, hatta sağlığa cidden zararlı olduğunu düşünen bünyeme çorba aşerdirmiştir istanbullarda. özellikle kelle paçası şaheser. kalitesine yaklaşabilecek bir paçacı aramaktayım istanbulda. önerilere açığım.

aylar sonra gelen edit: istanbulda öyle bi çorba yok. hiç aramayın...
  • antalya'daki en iyi çorbayı yaparlar bence. mevlana falan hikaye. çorbayla uğraşıyorlar belli. neredeyse çorba miktarı kadar tereyağı döküyorlar, isteğe bağlı olarak.

antalya'nın alanında en iyisi olan mekan.
  • sevgilimle tanıştığım yer.
  • kelle paça üstadı çorba efendisi mekan.

kırcami'de de bir şubeleri var yalnız demirciler çarşısı'ndaki ustayı tek geçerim. miligram şaşmıyor adam.
  • şehir merkezinde demirciler çarşısının karşısındadır asıl yeri , şube olarak da 3-4 sene evvel kırcamii mevkiinde sinanoğlu caddesinde bir yer açmışlardır . kalitesi ve lezzeti ehvenişerdir , aman aman bir lezzeti yoktur ; "koyunun bulunmadığı yerde ..." durumu oluyor. işkembe çorbasına bile kızgın tereyağı dökmek isteyen bir zihniyet var , varın gerisini siz hesaplayın . en son iki hafta önce kırcamiideki yerine uğradık , kelle paça içelim dedik , ama yanlışlıkla bulaşık suyu koydular önümüze galiba (!)
  • demirciler çarşısının karşısındaki son derece otantik ve leziz mekanı bir iki yıl önce hafiften renove olarak daha düzgün masalara ve sandalyelere geçiş yapmış, daha önce pek çok mekanda bu geçişlere tanık olmuş kimselere "eyvah" dedirtmiş güzel lokanta.
    yazın antalya sıcağında bile -az yağlı olmak koşuluyla- işkembesi nefis, ortamı çok güzel.
  • antalya'nin anlami