şükela:  tümü | bugün
  • cartel de cali lideri.

kolombiya yetkililerine teslim olduktan iki yıl sonra ülkenin en meşhur uyuşturucu lordlarından biri olan ve cali dışında bir hapishane bahçesinde futbol oynarken ölümüne karar verilmişti.

24 ağustos 1951’de doğup 4 kasım 1998’de palmira valle del cauca’da öldürüldü. helmer "pacho" herrera, bir zamanlar dünyanın kokain ticaretinin yüzde 80'ini kontrol eden ünlü cali uyuşturucu kartelinin ilk üç üyesinden biri olarak gösterildi.

pacho, sabah saat 09:30'da cali'nin doğusunda bulunan azami güvenlikli palmira cezaevine avukatlık yaparak giren bir kişi tarafından öldürüldü. suikastçi 9 mm'lik bir tabancayla futbol maçında bir mola vermek için duran herrera'nın kafasına ve karnına ateş etmişti. pacho eylül 1996’da cali’de teslim olmadan önce kolombiya polisi onu yakalamak için bir dizi baskın yapmıştı.

kardeşleri jose manuel herrera buitrago ve ramiro herrera buitrago’dur.

amk salya sümük oldum yine. 3.sezonda salazar'ların mekana girerken videosunu izler dururum:(
    https://1drv.ms/v/s!an3yuccj1qon6jtj0wbhpz0rpvma
  • yürüyüşüyle, olağanüstü gömlekleriyle ve stiliyle olağanüstü karakter... fenomen.

--- spoiler ---

salazarların mekanı ve kiliseyi basma sahnesi efso. bu sahneleri kaç defa izlerim bilmiyorum.
    --- spoiler ---
  • diğer uyuşturucu kartelleri üyeleri gibi bu şerefsiz de teröristtir. her ne kadar televizyon dizilerinde, kaliteli oyuncular tarafından iyi senaryo ile hikayeleştirilmiş olsa da, bu ve bunun türevi şerefsizlerin terörist olduğu gerçeğini değiştirmez.

şöyle düşünün. netflix, pkk'nın kuruluşunu ve abdullah öcalan'ın gençliğini anlatan bir dizi çekiyor. herif bir otobüs masum genci katlediyor, kadınlara tezavüz ediyor. kolombiyalı dizi izleyicileri "adam gibi adam" diyor. duyar filan kasmıyorum da dizi izleyip tarihi kişilikleri övmek sanırım sadece türk dizi izleyicileri için geçerli olan bir mallık galiba.
  • pkk netflix bla bla... hay amk malı ya.

biz burada o karakteri oynayan adamın karizmasını, stilini, sahnelerini övüyoruz.
  • kuzey vadisi'nden intikam almak için kilisenin önünde patlattığı jaguarlı sahne ve araçta çalan şarkı.

(bkz: montell jordan)
  • narcos dizisindeki eleman çok güzel oynamış.
    gerçekte böyle midir bilmiyorum ama, herifin gömlekler, pantolonlar, deri montu 10 numara. hele hele salazarı öldürmeden önce diskoteğe girişi, kuzey vadisinden intikam alırkenki kilise sahnesi efsooo