şükela:  tümü | bugün soru sor
 • londra şehir merkezinde, metro ve tren istasyonlarının bir arada bulunduğu mahalle. buradan district ve circle metro hatlarıın alabileceğiniz gibi aynı zamanda heathrow havaalanına 15 dakikada direk heathrow express trenine de binebilirsiniz.
 • sidney'de bir mahalle adı. (şaşılmasın, avustralya, "büyük birader"i ingiltere'ye saygıda kusur etmiyor, ağebeyinin her bir yerinin adını dünyanın öte ucunda yaşatmaya devam ediyor..) woollahra denen bölgede bulunuyor. iki katlı müstakil evleri, cafeleri, pastaneleri, mağazaları ile hem canlı bir yerleşim yeri hem de merkeze ve plaja yakınlığı ile güpgüzel yer..
 • londranin en eski yerlesim bolgelerinden biridir.
  (bkz: paddington bear)
 • yoğun şekilde özellikle lübnanlı arap nüfusun yaşadığı londra mahallesidir
 • (bkz: paddingtons)
 • londra'da hyde park'ın tam yanında (kuzey tarafı) bulunan mahalle. oxford circus'a 20 dk yurume mesafesinde olup erleşim olarak nezih bir ortamdır. edgware road kısmına dogru arap nüfusla beraber karışıklık artar. heryere yakın olması ve her türlü ulaşım aracını barındırması açısından oldukça keyiflidir. yaz kış demeden hyde park'a gidip koşu yürüyüş yapılabilmesi en buyuk tercih sebebidir. ortalama kiralar haftalık 250 pounddan başlar (1+0'lar için) 2000 pounda dogru hızla gider. pub olarak victoria'yı ve bir klasik olarak the swan'ı gideceklere tavisye ederim.
 • britanya menşeli bir hikaye karakteri olan paddington bear üzerine bir çocuk/aile filmi olup, 2014 christmas sezonunda (12 aralık 2014) gösterime girmesi planlanmaktaymış. paddington ayıcığı karakterini colin firth seslendirirken, kötü kalpli taksidermist rolünde the stepford wives filmiyle milyonların kalbine taht kuran ünlü yıldız nicole kidman olacakmış. şu da güvenliğe para yedirip sete sızan paparazzinin çektiği bir kare hatta: http://i.dailymail.co.uk/…400000578-478_634x815.jpg

  ("firth ve kidman'ın the railway man'den sonra arka arkaya beraber çalıştıkları ikinci film" diyecektim ki colin firth'in bu filmdeki karakterinin animasyon olduğu, kidman'ın filmi tek başına çektiği ve aslında pek de "beraber" çalışmadıkları kafama dank etti)

  diğer rollerde hugh bonneville (downton abbey), sally hawkins (happy-go-lucky) ve jim broadbent (en son margaret tatcher'ın kocasını oynadı sanırım) var ancak hikayeyi bilmediğim için kararkterler hakkında yorum yapamıyorum. filmi paul king adında daha çok televizyon yapımlarında çalışmış ve pek sinema filmi çekmişliği olmayan bir arkadaş yazıp yönetmekteymiş.
 • fragmanı oldukça eğlendirici olan, tam bir baba-kız aktivitesi yapmalık film. 4 yaşındaki kızımla birlikte sabırsızlıkla beklemekteyiz.
 • londra'da bir duragin ismi.

  london underground ile buradan gectiginizde kapilardan iceri nefis kizartma kokusu dolar.
 • kaç gündür üst üste izlediğim vurdulu, kırdılı filmlerden sonra bünyeme ilaç gibi gelmiş, 1 saat 35 dakikalık çerez bir aile filmi. sevimli bir ayı ve onun yuva bulma macerası anlatılıyor. ne izlesem de durduk yere neşelensem diyenlere önerilir.