şükela:  tümü | bugün
 • the bourne ultimatum'da jason bourne'la ilgili araştırma yapıp makale yazan gazeteciyi oynamıştır. ve evet şaşırtıcı şekilde nejat işler'e benzer yüzü.
 • özellikle gülerken ryan gosling'le aşırı bir benzerlik gösteren güzel insan.

  (bkz: familiar feeling)
  (bkz: god put a smile upon your face)
 • mükemmel bir aktör olmasının yanında, ingiltere'nin nejat işleri diyebileceğim bir tipe sahiptir.
 • asperger sendromuna sahip bir oyuncu. asperger sendromuna sahip olup başarılı bir oyuncu olmak oldukça fantastik
 • dead man's shoes'daki oyunculuğuyla çıtasını bir hayli yükselten aktör. bir kez daha anlıyoruz ki, bir oyuncu bir yönetmenin elinde rezil de olabiliyor, vezir de... paddy considine ise adeta yüceliyor, oyunculuğun nirvanasına ulaşıyor, daha dikkatli izlenesi bir oyuncu olduğunu, iyi olduğunu gözümüze gözümüze sokuyor richard karakteriyle.
 • my summer of love'da yine harika. yine burkuyor içleri.
 • sadece aktörlüğünden bahsedilse de yönetmenliği de olan bir sinemacı. tyrannosaur ile yönetmenliğe de geçmişti. sadece bir kez, o da vizyona girdiği yılın ertesinde açıp izlemiş, filmi çok sevmiştim. yakın zamanda tekrar dönmem gerekiyor, zira başarılı bir ilk filmdi. bu filmden sonra yönetmenliğe dönmemişti, 2017'ye dek. journeyman adını verdiği boks dramasıyla yönetmenliğe döndü, başrolü pek güzel jodie whittaker'la paylaştı. film, boks maçında kafasına yediği darbelerle beyni sarsılıp hafıza kaybı yaşayan bir adamla eşinin ilişkisine odaklanıyor. ilk filmi kadar sevilmedi ama kötü de bulunmadı. lakin ingiltere'de boş salonlara oynamış. bugün instagram hesabından efkârlı bir metin paylaştı.

  özetle filmi boş salonlara oynadığı, yani filmini kimse izlemediği için yönetmenliği bırakmış. gerçi özel olarak yönetmenlik dememiş, "making films" demiş. umarım sinirlenip oyunculuğu da bırakmamıştır, pek sanmıyorum. velhasıl, üzücü. dediğim gibi yetenekli bir sinemacı, ilk filmini pek sevmiştim. 2. filmi o kadar iyi olmasa da yönetmenliğe devam etmeli ama beri yandan da haklı. filmi yazıyor, yönetiyor, başrolünü üstleniyor, kurguluyor, her yerden para alıyor filmi için ve filmi kimse izlemiyor, filmi batıyor. zor bir durum. sanırım instagram gönderisini sonradan sildi. belki ileride bunu atlatıp tekrar film yapar, yapmalı da -finansman bulursa-.
 • fotografçı aslında. arkadaş itişiyle filmlere bulaştı. room for mario brass'da ivmesi gökyüzü. shane meadows dostudur. dead man's shoes da ki oyunculuğu bana amx'deki ed norton'u hatırlatır. kollar açılır'pad güler, güler, güler-geri gelecektir kuşkusuz. yeni de niro'mu? in america nereye kadar. filmlere katkısı oyunculukla kalmaz. hikaye bir gün bir yemek dönüşü...büyük bir yıldız olmazsa yazık olur.
 • the world's end filminde steven prince karakterini canlandırmıştır.
 • 1974 doğumlu yetenekli ingiliz aktör. my summer of love, in america ve dead man's shoes'daki performansları etkileyicidir. bourne serisinde de görülmüştür.