şükela:  tümü | bugün
 • deepika padukone, ranveer sing ve shahid kapoor un oynadığı sanjay leela bhansali yönetmenliğindeki 2017 yılı yapımı bollywood filmi. chitoor rani padmini filminin yeniden çevrimi imiş. görkemli bi filme benzer. lakin hala vizyona çıkamadı. bajirao mastani ile atmosfer ve gorkemli büyük bütçeli tarihi dönem filmi yapan üçlü (***) başarılı bu işin ardından soyunmuşlardı bu yapıma. bekliyoruz.
  ha bi de ve geçen ay verilmiş @a girl with kaleidoscope eyes uktesi idi bu.
 • hindistan’da bir hint kraliçesiyle, ülkesini fetheden müslüman bir hükümdar arasında bir aşk sahnesi olduğu söylenen “padmavati” adlı film tehditler altında ve yüksek güvenlik önlemleriyle bugün vizyona giriyor. filmde böyle bir aşk sahnesinin olmadığı açıklamaları da protestocuları tatmin etmezken, filme karşı çıkan onlarca kişi gözaltına alındı.

  filmde konu edilen hindu kraliçe, hindistan’ın en büyük kast gruplarından rajput üyesi. rajput kadınları, film gösterime girerse kendilerini yakma tehdidinde bulundu. başrol oynayan kadın oyuncu deepika padukone’ye ise ölüm tehditleri yağıyor. bazıları kadın oyuncuyu öldürene büyük para ödülleri vaat ederken, daha önce de film ekibine yönelik saldırılar olmuş ve bazı çekim setleri tahrip edilmişti.

  bazı eyalet yönetimleri, filmin gösteriminin iptali için yüksek yargıya ve başbakana başvurdu. ancak yüksek mahkeme, gucerat, racastan, madhya pradeş ve haryana eyalet yönetimlerince filmin gösterimine yasak getiren kararı bozmuştu. film sertifikasyon merkez yönetim kurulunca (cbfc) onaylanan film, bugün tartışmalar arasında gösterime giriyor.

  konusu 16. yüzyıldan kalma sufi şiiri “padmavat” üzerine inşa edilen “padmavati” filminde, delhi’nin müslüman sultanı alaeddin halaci tarafından yakalanmaktansa kendisini öldürmeyi seçen cesur ve güzel rajput kraliçesinin kurgusal hikayesi anlatılıyor. filmin yönetmeni sanjay leela bhansali, filmdeki ana karakterler arasında romantik bir ilişki varmış gibi göstererek tarihi çarpıtmakla eleştirilirken, bollywood yönetmeni bu iddiaları reddediyor.

  polis yetkileri, dün mumbai’de filmi protesto etmek amacıyla toplanan gruba müdahale edildiğini belirterek, 50 kişinin gözaltına alındığını kaydetti. gujarat eyaletinde de protestocuların 200’den fazla araca zarar verdiğini söyleyen yetkililer, uttar pradeş eyaletindeki meerut kentinde dün eylemcilerin bir alışveriş merkezinin camlarını kırdığını aktardı. eylem yapan başka bir grup da yeni delhi-jaipur yolunu trafiğe kapattı.
 • beğendiğim bollywood filmi ama deepika yerine aishwarya daha çok yakışırdı bu role diye düşünüyorum. yani prenses mehrunnisa bile padmavatiyi oynayan deepikadan daha güzeldi.
 • hindistan'da ciddi protestolara ve sokak olaylarına neden olan film. 1000'li yıllarda bir müslüman prens ile hindu prensesi aşk yaşayabiliyorken bugün modern dünyada insanlar böyle bir aşkın olamayacağını, bunun imkansız olduğunu, filmin çekilmesinin altında derin nedenler olduğunu iddia ediyorlar. bu da insana hangi yüzyılın ve hangi yüzyılda yaşayan insanların daha modern olduğunu sorgulatıyor.