şükela:  tümü | bugün
 • otoriter olacağında, ona buna laf yetiştireceğinde yüzünü renkten renge sokup, kafasına ucubik şeyler takarak prenses pozlarıyla caka satan ama hafiften üç buçuk attıran durumlar olduğunda nedime kılığına girip, sinsice olan biteni gözleyen zeki derler, karizmatik derler bir kişidir.

  naboo adına gunganlarla birlik olmuş, kurduğu ortak ordu ile nice zaferin mimarı olmuştur hanımefendi.
 • queen amidala rolu ile natalie portman adeta "buyudum ama, bu hollywood sofrasinda kurtlara lokma olmadim" demis olabilir, hatta butun genc kizlarin, genc oglanlarin, ve genc kalanlarin takdirini de topladi. fakat, olmus mu, olmamis mi ben burada kararsizim. amidala'nin bir konsept, bir yasam tarzi haaline gelmesi, amidala fincanlari, amidala anahtarliklari, amidala barbiedoll, amidala beresi, amidala pijamasi, sisme amidala gibi urunlerin piyasaya cikmasiyla cok fena bir yere dogru gidiyor. yuzune beyaz pudra surup, dodaani amidala model boyayan kizlari mantik cercevesinde hareket etmeye davet ediyorum. su dakikada, naboo'nun yigit guzeli amidala'nin, azgin bakire britney'den ne farki kaldi? yetkilileri goreve cagiriyorum. sahte amidala'lar toplatilsin, gozaltina alinsin.
 • queen amidala lucas tarafindan yaratilmis bir karakter olur, sw olayinin bir parcasidir. sw olayi da cok kabaca bakildiginda şaşaali bir pazarlama olayidir, şöyleki lucas o karakteri yaratirken "aman unique bi sey olsun bu, gencler ozenmesin, natalie de rencide olmasin" dememiştir. aksine** "gencler ozensin, kupalarda cep telefonu logolarinda, kadin pedlerinde yerini alsinki ii para yapalim, mutlu olalim" demiştir.
  bu dogrultuda "aman kasmayalim amidalamizi, bize ait sanmiyalim, lucasfilm elemanlarinin onu yuzmilyonlara hitaben urettigini unutmayalim, herkesi sevelim" denilebilmesini normal karsilamak/mantikli bulmak gerekir.
 • büyük bi ihtimalle episode 3 te ölücek olan sahıs.
 • ikiz cocuk annesi oluyor kendisi luke skywalker ve princess leila..
 • bir peri gibi güzel naboo prensesi. maalesef anakin kıymetini bilemeyecek...
 • en kritik anda bile kostumunu degistirmeye vakit bulan star wars un guzel queeni
 • miymiymiy konusması, saftirik gulumsemesi ve anakin'e ask acısı cektirmesi ; darth vader 'in olusmasına yeterince katkıda bulundugunu kanıtlar niteliktedir.
 • episode 3'de hangi öncelikte hikayeye katkı yapacağı en muallakda olan naboo'nun pek alımlı ve şahane senatörü. tabii bir de princess leia ve luke skywalker'ın anası olması açısınadan "vay be analar ne çocuklar doğrurmuş..." dedirten kişi. ancak değinmeden geçemeyeceğim ki, "bu kadar şahane (güzel, şirin, zeki, soylu, çevik, taş gibi taş..) bir sevdiceyin varken, niye mutluluğu dark sidelarda ararsın bre anakin skywalker hemşerim" sorusu tüm hikayenin* en gizemli sorusudur.