şükela:  tümü | bugün
 • 8 eylul 1968de miami'de uretilmeye baslanan bu puro, cigar markasi 40 yili askin bir suredir, kaliteli sargisi ve essiz aromasiyla taninmaktadir. www.padron.com . bulunursa kacirilmamasi tavsiye edilir. cigar aficionado tarafindan 2004 yilinin en iyi purosu : padron'un serie 1926 40th anniversary serisi secilmistir. 25 amerikan dolaridir bu puronun bir adedi ve sadece 4000 adet uretilmistir. tutunu, sargisi herseyiyle komple nicaragua uretimidir....
 • sigara içmeyen bir insan olarak karşı koyamadığım sanat eseri. ayda yılda bir duman alıyorsanız ya ne olduğunu bilirsiniz, ya da görürseniz artık kaçırmazsınız.
 • dünyanın en iyi purosudur. açık ve net. tartışma götürmez. hele bir family reserve no. 46 robustosu vardır ki...

  "when you remember life's important moments, you'll remember a padron" derler. hakikaten de öyle. içerisinde 10 adet puro bulunan bir kutusunun fiyatı 260 amerikan dolarıdır. bir kutu alınıp, içinden bir adedinin hemen yakılmasını, 3-4 tanesinin de önemli günler için ayrılmasını öneririm. geri kalan beş padron'u uygun bir hümidorunuz varsa yıllandırın derim. tadından yiyesiniz gelir...
 • gayet amatör bir puro meraklısıyım. “en iyi purolar küba purolarıdır” algısı puroya yeni başlayan çoğu kişinin ön kabulüdür. padron içene kadar benim de öyle gayet boş bir önyargım(bitişik mi yazılıyordu?) vardı. tamamen tesadüfen, tüm cahilliğimle, sadece yüzüğünü ve markasını beğendiğim için aldığım 1926 serisi bir maduro ile başladı tanışıklığımız.

  şu an en sevdiğim puroların neredeyse tamamı padron üretimi. meraklısıysanız dörtlü ve sekizli (çipetpet demeyeceğim) tadımlık puro setleri var, her biri farklı seriden, başlamak için gayet iyi ama siz yine de başlamayın. (bkz: puro/@kanzuk)
 • cohiba ile birlikte kalitede başı çeken esaslı puro markası.
  izmir yahut kıbrıs'ta güvenilir nerelerden bulabilirim ve başlangıç için hangi serisi önerilir diye araştırma içine girdiğim puro markasıdır aynı zamanda.
 • ahl de 4-5 çeşidi tekrar satılmaya başlanmış. hep küba denemiştim ancak padron da fena değil. dumanı çok bol, tadı biraz daha baharatlı ancak çekim rahatlığı çok güzel.