şükela:  tümü | bugün
 • far cry 4' deki hayali ülke kyrat' ın kralı ve oyundaki baş villain. kendisi hz. troy baker tarafından canlandırılmaktadır ve nası manyak bi herif olduğu şu videodan görülebilir.

  http://farcry.wikia.com/wiki/pagan_min
 • ajay'in annesinin ikinci kocasıdır. aynı zamanda psikopatlaşmasının arkasında yatan sebepler açığa çıktıkça kendisiyle biraz daha rahat empati yapılabilen bir karaktere dönüşmektedir.

  oyuna* başladığımız otobüsün durdurulması ve akabinde yaşanan çatışmadan sonra pagan min olay yerine intikal eder, bizi tutup saraya götürür. yanımızda gelen golden path üyesi elemanın yemek masasında cep telefonuyla gizlice yardım istediğini fark edince adamı da yanına alarak ortamdan çıkar ve bizden kendisini beklememizi ister. biz de beklemeyip saraydan kaçar ve oyuna dalarız. tabi ki ana senaryonun bizden istediği de budur. saraydan kaç, örgüt üyelerini bul, onlara katılarak gerilla ol, sonunda da pagan'ı öldür. fakat o yemek masasından kalkmayıp "beni bekle" diyen pagan'ı beklersek ne olur? evet oyunda, senaryonun bu şekilde gelişebileceği bir easter egg mevcut. 15 dakika kadar yerinizde oturup pagan'ı beklerseniz pagan geri gelir, beklettiği için özür diler ve sizi de yanına alarak askeri bir helikoptere biner, ormana doğru uzaklaşırsınız. oyunu 30 dakikada tamamlayan alternatif bir sondur bu. oyunu fazlaca yüzeysel oynayan, bazı yerlerini kaçıran arkadaşlar için anlatacaklarım ve pagan'ın bu noktada anlattıkları spoiler sayılabilir, o yüzden buraya bir uyarı bırakıyorum.

  ----buradan sonrası spoiler olabilir----

  ajay'in annesi ishwari ve babası mohan ghale'nin ilişkisi mutlu bir aile tablosu olmaktan çok uzaktır. ajay'in babası olan (aynı zamanda golden path'ın efsane komutanı) mohan ghale'nin git gide daha karanlık birisi olması, ishwari'ye olan ilgisinin bitmesi, kendisini savaşa fena halde kaptırmasına rağmen yine örgütün önemli üyelerinden birisi olan karısını savaştan uzak tutmaya çalışması çiftimizin arasını iyiden iyiye açmaktadır. bu işin bu şekilde çözülemeyeceğini anlayan mohan, ajay'in doğumundan hemen sonra karısını casus olarak saraya gönderir. ishiwari muazzam bir casus olur ve pagan kendisine yavaş yavaş güvenmeye başlar. mohan bu durumu örgütün lehine kullanmak ister ve hem karısıyla oğlunu savaştan uzaklaştırmak hem de ishwari'nin sahte hikayesini güçlendirmek için ishwari'nin, yeni doğmuş olan ajay'i de yanına alarak savaşın köylerine getirdiği huzursuzluğu bahane ederek saraya temelli yerleşmesini ister. araları hali hazırda bozuk olan mohan ve ishwari bu şekilde yavaş yavaş koparlar birbirlerinden fakat ishwari bu sırada king min* ile yakınlaşır ve ikilinin ilişkisi başlar, hatta lakshmana adında bir de kızları olur. mohan bu durumu kaldıramaz. lakshmana'nın ikinci yaşını bitirdiği doğum gününde saraya bir baskın yapar ve küçük kızı öldürür.
  buna karşılık olarak da ishwari gidip evinde mohan'ı öldürür ve küçük ajay ile birlikte abd'ye kaçar.

  hatta annesi vasiyet olarak ajay'den kendisini (küllerini) memleketine götürmesini değil, lakshmana'ya götürmesini ister. götürüp satmadıysanız envanterinizde duruyor olacaktır ishwari'nin notu, "back to lakshmana" yazar.

  işte pagan sizi o helikopterle lakshmana'nın kabrine götürür. bu anlattıklarımı anlatır, külleri küçük kızınkilerin yanına bırakırsınız ve oyun biter.
  bana kalırsa diğerinden daha güzel bir son.
 • joseph seed kadar karizmatik olmayan pembe ceketli, sarı boyalı saçlı , gay kılıklı ama gay olmayan bir herif.