şükela:  tümü | bugün
  • ucuzu ile arasında hiçbir fark olmamasına ya da farkın hayati düzeyde olmamasına rağmen bazı insanların keriz gibi en pahalısını aldığı ürünlerdir.

bana göre bunlardan bazıları
    su(pahalısını uzaydan getirmiyolar, kaynak aynı marka farklı)
    süt(pahalısını su aygırından sağmıyorlar. o da inek)
    kol saati(fiyatı belirleyen sadece marka)
  • temizlik ürünleri bulaşık makinası ve diğer deterjan ve yumuşatıcılar hepsi aynı kimyasal formüllerle ve aynı etken maddelerle yapılıyor.fiyatını ambalajın üstünde ne yazdığı belirliyor.
  • (bkz: kefen)

(bkz: kanser hastasına yardım kampanyası)
    lütfen duyarsız kalmayalım.
  • çorap. bütün çoraplar ıslanır ve delinir.
  • cep telefonu koruma camı.
  • beyaz eşyada bosch ve siemens. aynı banttan çıkan, plastiğinden vidasına kadar aynı malzeme kullanılıp üretilen profilo dururken diğer iki markaya sadece üstte yazan isim için ekstra para veriliyor. aynı özelliğe sahip eşyalarda -en düşük modellerde dahi- en az 300 lira fiyat farkı oluyor.

gelen mesajlar üzerine edit: hadi ordan len diyen arkadaşlar olmuş. bu bilgiyi kafamdan uydurarak ya da 3. ağızlardan duyduğum gibi buraya yazmadım. bu bilgiyi ilk olarak kendisi malzeme ve metalurji mühendisi olan ve bu firmaların üretim departmanında daha önce çalışmış olan eski sevdiceğimden duyup şaşkınlıkla karşılamıştım. hatta kendisinin bunu demesiyle profilodan çamaşır makinesi almam sonrasında eve gelen servis elemanı da iyi ki profilo almışsınız hepsi aynı ürün deyince vay amk çekmiştim. akabinde şu an bursa bosch fabrikasında çalışan bir arkadaşım geçenlerde sohbet esnasında aynı mevzuyu dile getirince artık tamamen ikna olup buraya yazdım. 5 yıl önce evimi düzerken tamamen siemens ve bosch tercih etmiştim ancak aynı şeyi bir kez daha yapmam.

bir arkadaş da bu durumun yalnızca türkiye'de üretilen modeller için geçerli olduğundan dem vurmuş ki tabi ki haklı. zaten alman üretimi olanlar en az 2 misli fiyatlanıyor.

edit 2: hala ısrarla yanlış bilgi diyenler, az önce beyaz eşya üretim yeri olan çerkezköy fabrikasında çalışan bir arkadaş tarafından da lehime doğrulama geldi. bu da mı gol değil?

edit 3: yahu ne kadar çok fanboy varmış şurda. bsh'de bizzat çalışan, işin mutfağındaki onlarca kişi bu olayı teyit ederken farklı markada çalıştığını ve orada durumun farklı olduğunu söyleyenler, ben sadece kullanıcıyım diyenler, teknik servisi için para veriyoruz diyenler, motoru çin'den geliyor diyenler, neler neler... cevap vermiyorum artık. isteyen yine gitsin daha fazla para verip siemens ve bosch'tan şaşmasın, neticede 3 markada da paranız aynı yere gidiyor, evinize de aynı teknik servis geliyor. haydi hayırlı işler.
  • bakalım neler yazılacak da kim neyin kalitesinden feragat ediyormuş diye merak ettiğim başlık. çorap diyen , su diyen olmuş ya gerçekten sağlığınızı bu kadar önemsemiyor oluşunuz takdire şayan.
  • afedersiniz ama don. ne de olsa sokakta donla gezmiyoruz. kimse de görmüyor. hatta bazen pazardan alınan bile daha kaliteli olabiliyor.
  • hdmi kablo.

dijital veri aktardığı için ekstra olarak pahalısının alınmasına gerek yoktur.en ucuzu da en pahalısı da veriyi 0'lar ve 1'ler şeklinde aktarmaktadır.ayrıca 2.0 gibi yeni versiyon olanlari 4k vb. eksta özellikleri desteklediği içindir. burada da zaten 20-30 tl'lik bir kablo iş görecektir.ayni özelliğe sahip diğer kabloya marka,altin uç vb. diye 100 hatta 200 küsür tl vermeye gerek yok ikisi de ayni işi yapiyor.

edit: çok fazla mesaj geldiğinden dolayi bilgilendirici bir video linkini buraya bırakmak daha iyi olur diye düşündüm.

şöyle buyrun
  • (bkz: beyin)

kullanan çok fazla insan yok ne de olsa.