şükela:  tümü | bugün
 • askerde zaman geçirmek için birebir.*

  görsel
 • olağanüstü imkanları, sıcacık arayüzü ve ibretlik atmosferiyle büyüleyen efsanevi program. ileride büyük bir işadamı olduğumda paint kullanamayan eleman almayacağım şirketime.
 • notepad 'in resimlisi.
 • genelde hep terkedilendir.
  (bkz: paint terk)
 • bir neslin sanat kariyerini başlamadan bitirdi bu program.
  aslından paint'den daha önce workbench zamanlarında deluxe paint denilen atasıyla başladı bu hayal kırıklığı.

  evet nostalji pornosu yaptığım şey ama tam yerinde tam zamanında yapıyorum.
  resim sanatına gönül verebilecek bir neslin takoz büyüklüğünde fareleri avuçlarına aldıkları o talihsiz dönemi hüzünle anıyorum. beni tamamen siktir et diego rodriguez de silva y velazquez olsan yine de dijitalin yüceltildiği bir çağda büyüyen bu nesilden bir yarrağım olmaz artık biliyorum. biz boyama kitaplarıyla tozlu monitörleri değiştirdiğimiz gün ruhumuzu şeytana sattık.

  diyeceksiniz ki;
  e yarrağım hem modernleşmeyi pratikleşmeyi savunuyorsun hem de gelip neler söylüyorsun.
  çok haklısınız ama sorun şu ki bize iyi bir alternatif sunulmadı.
  o deluxe paint denilen program o kadar başarısızdı ki pratiklikten çok olası bir estetik yaratma potansiyelini de baltalıyordu. elinden gelenin en iyisini yapsan bile sonuçta ortaya çıkan şey kıs kıs gülünecek bir pikseller topluluğuna benziyrodu.

  bir nesil çok erken hayal kırıklıkları yaşadı.
  özgüveni zedelendi,
  save as hüzünlere gark oldu.

  hevesimizi kırdı orospu çocukları.
 • yetenek gerektiren program. çizimlerime buyrun: http://mspaint-avd.blogspot.com/

  mouse ile çizildi. kopyalama, renk alma vs. kullanılmadı.
 • meydana getirilen sanat eserlerini(kare seklinde top,dikdortgen araba,cop adam,yamuk yumuk ok isareti vs) kucumsemek icin de kullanilan program ismidir.mesela; "lan bu ne kadar berbat bi tasarim,paint ile mi yaptin?", "abi ben paint ile daha iyisini yaparim serefsizim,photoshop in hakkin verememis", "buna gimp fazla bile,otursun paint ile oynasin" vesaire vesaire. piksel art denen hadiseyle "aslinda program degil kullanan onemlidir" gorusu ortaya atilsa da henuz toplumun geneline yayilamamistir. aslinda guzel programdir, yetmis yilda bir icindeki yuzellibin font yuzunden agir acilan veya acilmayan photoshop a alternatif olarak ekran goruntusunu kaydetmek icin acilir, "bu ne lan?" denir tekrar kapatilir. amiga nin deluxe paint i bile cok daha basarilidir neredeyse antika olmasina ragmen.
 • bebeler anasının babasının ofisinde ne yapacak amk... oluşabilecek kaosu düşünmek bile istemiyorum...
 • harry potter in 99 seconds adlı video ile keşfetmiş olduğum süper yetenek.
 • -ya bi rahat dur, surda tez yaziyorum.
  -bakim napiyosun bu kadar. .......... paint bu lan?

  kardesimle aramizda gecen su diyalog sonucu, halkin paint'e hak ettigi degeri vermedigini dusunmekteyim. o paint ki, word 2007 nin sekil semal programlarinda bir saat kasarak yapigim iki daire bi kutuyu sak diye yapar, bunlari evirir cevirir, ustune istedigim yere yazi koyar, istesem koordinat duzlemi bile ekler. bi seklin uzerine iki ok koyup isimlendirecegim diye aglata aglata bir saatte bi boka benzemeyen sekillerimi, bes dakikada koplaya yapistir'in da marifetiyle paint'te yaparım.
  bilimsel calismalarda paint'in yeri tartisilmaz. canimiz o bizim...