şükela:  tümü | bugün
 • creators update ile nihayet evlere ulaşmıştır. müthiş olmuş, gerçekten biz çocukken olsaydı böyle şeyler yine bir şey değişmezdi ama çok eğlenceli ve hayal gücünü kullanmaya iten sade bir program. geleceğin mimarlarını, olmadı belki de 3d teknisyenlerini yetiştirecektir.
 • (bkz: paint)
 • redstone 2 güncellemesi ile windows'ları şenlendiren uygulama. küçükken babamın iş yerinde windows 95'le paint'te çizdiğim resimler getirdi aklıma.
 • profesyonel amaçla değil de "3d for everyone" kapsamında ele alırsak harika bir program olmuş gerçekten...
  fabrikada, şantiyede vs. bir yerde mühendis misin?
  işçiye, mekanik bakımcıya, müdüre vs. kişilere kafandakini tam olarak anlatamıyor musun?
  al eline laptopu, hepi-topu 3 dakikada çiz çiz göster, çiz çiz tarif et...
  şahsen ben bugün böyle yaptım...

  projelerinde, büyük işlerde yine kullan profesyonel 3d programlarını, ama 3 dakikalık anlık işler için sana puanım dokuz kankam...
  (bkz: paint kullanan mühendis)
 • şaşırtıcı, garip, uğraşılası..

  windows 10'un son güncellemesi ile gelen program.

  -paint'in yerini alır mı?
  -cıks, sanmıyorum.
 • ekşi sözlük sayesinde bilgisayarıma kurulu olduğunu farkettiğim uygulama.
  hiçbir çizim programı tecrübesi olmadan basit 3d modeller çıkarabildim ve bunları sorunsuzca unity ye aktarabildim. yoksa şu an 3ds max veya blender rehberlerini izliyor olacaktım. benim gibi hobi olarak uğraşanlar için biçilmiş kaftan. işin kötü tarafı bilgisayarda korsan yazılım kullanmaktan vazgeçtikten sonra windows 10 kuramadım ve bu mereti de bir türlü windows 8.1 de çalıştıramadım. eski windows kurulumumun olduğu yerden windowsapps den çalıştıramadım taşıdım yine olmadı. tabi anlayana belki bu yaptığım çok aptalca bir şey olabilir zira windows 8.1 ile windows 10 arasında doğru terim buysa framework* farklılıkları olabilir. windows 8.1 embedded industry pro dan windows 10 insider preview e lisanslı olarak geçebilirsem ve bu geçiş yüzünden bilgisayarım da yavaşlamazsa yeniden kavuşacağım uygulama. beton gibi girdi yazmama sebep olan uygulama. hakkında girilen bu girdiyi okuyanların bize ne senin hikayenden diyecekleri uygulama. bill gates' in alzheimer ilgili çalışmalara yaptığı yüklü bağışları görünce acaba diğer windows sürümlerine çıkarmayı unuttu mu diye düşündüren uygulama.