şükela:  tümü | bugün
 • aslinda cocuklar icin yapilmis bir seydir bu tamamen. klasik sunu su renge boya, bunu bu renge der boyarsin sonucta kapaktaki resme ulasirsin.
 • resim yapma yeteneği sıfır olan insan grubunu tatmin etmek için üretilmiş bir nevi hobi hedesi.

  genelde bol renkli bir manzara resminden yapılır bu hede. resimin tuhaf pütürlü kartondan bir kopyası orijinal renklerinden arındırılmış ancak içindeki değişik renkli alanlar numaralandırılmış ve sınırılanmış bir şekilde satılır. beraberinde plastik küçük kutularda kapaklarında numaralar yazılı olan boyalar da çıkar aynı kutudan.

  resim yaptığını hayal etmek isteyen kullanıcı* bu boyama kitaplarına benzeyen şablonu alır eline, sonra üzerindeki numalara göre boyar her bir alanı. sonuçta yakından bakıldığında lekelerden başka bir şeye benzemeyen, uzaktan bakılınca berbat bir renk tayfı ve renk geçisine rağmen az da olsa resmin orijinalini çağrıştıran tuhaf bir hede çıkar ortaya.
 • ilk olarak anaokul-ilkokul caglarindaki cocuklarda renk ve sayi konseptlerinin uyumu ve iliskisini pekistirmek icin yaratilmistir.
 • ne kadar zoru ve ayrıntılı olanını yaparsanız yapın abi tarafından aktivite ''anaokulunda mickey mouse boyamak''dan öte geçmeyecektir..
 • anneye hediye edildiginde annenin gidip gelip "allah razi olsun yavrum" diyecegi ve elindeki biter bitmez yenisine baslamak amaciyla sizden yenilerini isteyecegi yetiskin hobisi. turkiye'de cok cesit bulmak zor lakin. reeves ve lefranc bourgeois diye iki markanin dar yelpazesinden secmek ya da yurtdisi siparis alternatiflerini arastirmak gerekiyor.
 • çocukların kullandığı, bildiğimiz boyama kitabı mantığında yetişkin hobisi..
  şablon üzerinde numaralar var ve size hazır sunulmuş o numaralara tekabul eden renklerde yağlıboya kutucukları..
  boyanın içeriği tam anlamıyla nedir bilemiyoruz ancak suyla seyrelebilmekte..

  benim gibi lisede resim dersinden kalabilmiş insan evlatlarının, kafa boşaltıp, düşünceden arınıp, fırça ucuna konsantre olmasını sağladığı için takdire şayan buluyorum kendisini..
  türkiyede çok çeşit olmadığı ise doğru ayrıca..
 • "formulize iş" için de kullanılan deyim.

  başarılı olmuş bir şeyi referans alarak hepsi birbirine benzeyen örnekler yaratarak başarılı modelin yarattığı talepten pay alma amaçlı yapılan işlerin tarifi için kullanılır.
 • atölye derslerine karantinadan dolayı gidemeyen bünyemi akşamları meşgul tutmak amacıyla sipariş ettiğim hede. biraz kendi bilgimle de harmanlayıp anneme karantina sonrası vermek için hediye olarak niyetlendim.

  bitince editleyip detay paylaşacağım.

  edit: harika sonuclar aldigim evde oyalanma hobisi seysi.. marka dikkat edilesi bazi hususlar var. mesela detayli mi, firca ve boya kalitesi iyi mi. ha bir de katlanip gonderilmis olanlar baya sinir bozucu. inceleyip alin.