şükela:  tümü | bugün
  • ne obliviscaris'in bana göre en aşmış parçasıdır. şuna bak, başlığı bile yok. gerçi kime sitem ediyorsam. bu tarz müzik dinleyen mi kaldı memlekette? memleketi geçtim dünyada bile kalmadı. çok yanlış zamana denk gelmişler, harcanıyorlar günümüz dünyasında. pamuklara sarmamız lazım bu abileri. tarzları extreme progressive metal diye geçiyor ama bence tam progressive melodic death metal yapıyorlar. sanırım çok clean vokal içerdiğinden death metal demeye dilleri varmamış, metal gurularının. yoksa bangır bangır brutal vokal de yapıyor adamlar. yapıyor abi adamlar! avustralya kökenli bir grup ve adamların yaptıkları bu müzik, sidney konservatuarı'nda ders olarak okutuluyormuş. gerekçeleri de "böylesi bir müziğin, herkes tarafından bilinmeyi hak etmesi" imiş. yani, inanılır gibi değil. adamların müziğe, sanata verdiği öneme bak. düşünsenize bizim ülkede böyle bir grup olduğunu. bırakın ders olarak okutulmayı, taşa tutar böylelerini bizim milletimiz. ne civciv ezmediğimiz kaldı ne de satanistliğimiz.

laklak etmeyi bırakacak olursam, bu şarkıyı dinlemeden öleyim demeyin. yapmayın kendinize bunu. çok yazık olur. deneyimleyin böyle tatları. özellikle 8:45'ten sonrasını. kapayın gözlerinizi, duyun o bas gitarı, bakın; her zaman duyamazsınız, bas gitardır çünkü o. hissedin o kemanı, metal müziğin içine bir keman nasıl oturtulur görün, sindirin o perdesiz gıygıyı. nabzınız o davul atakları gibi atsın, atmalı. o elleri öpülesi gitar virtüözünü bağrınıza basın çünkü çok acayip şeyler yapacaktır size, yaklaşık 50 saniye boyunca. ah, o tremolo picking'ler yok mu iki solo pasajı arasındaki... oktavın gücü işte tüm bunlar. o arpeggio'ları, sweep pickingleri, sweep tapping'leri barok dönemi müzisyenleri bile ayakta alkışlar, o kadar diyorum. mesele cart picking curt picking meselesi değil ki. teknik, teori, atmosfer, duygu... öfke, hüzün, keder, huzur, haz; sözlerindeki umut... hepsi var içinde. hayat gibi. evet, bu şarkı tıpkı bir hayat similasyonu. bu kadarı yapılmaz be kardeşim, bu kadar da değil ya. insansınız lan alt tarafı, bir sakin olun amına koyayım. çok iyi. kelime yok anlatmaya.

dünyada ne kadar yetenekli insan var ya. moralim bozuluyor böylelerini gördükçe, dümdüz bir adamım ben. varsın bozulsun moralim, hoş, zaten hep bozuk. bozulsun da bunlara bozulsun. ruh sağlığım için önemli müzik. yaşayamam böyle şarkılar olmasa ben. efsunlu siktiğimin şarkısı. ağzıma sıçtı gece gece.

nice yalnız geçen sevgililer günlerine.