şükela:  tümü | bugün soru sor
  • genellikle restoranlardan siparişlerde hizmet veren bir nevi motor kurye, evlere paket servis şeysi.

http://www.pakettaxi.com/hakkimizda.html
  • n11'den aldığım ürünümü teslim etmesi için bilmeden paket taxi'yi seçtim. gönderdikleri kurye çalıştığım binadaki güvenlikle durduk yere tartışmış hatta ileri giderek küfür falan etmiş. güvenlikteki kişide kanıt niteliğinde videosu var. kargoyu teslime gelen elemana bu durumu sorduğumda geçiştirici ve saçma sapan cevaplar verdi. açıkçası bir daha kullanır mıyım derseniz asla kullanmam. bu gibi oluşumların ayakta kalması işini iyi yapmaya bağlıdır.
  • "ölmek için yoğun çaba harcayan scooter sürücüsü" sayısını hayli arttırmıştır. anladığım o ki hızla büyüyor mevcut filo.

motorcularına naçizane tavsiye; paketi hızla yetiştirmen önemli, anlıyorum ama, canın daha önemli! canını hiçe sayma! ölmek kurtuluş, peki ya sakat kalırsan?
  • gönderileri aynı gün teslim etmek bir yana, gönderiyi bile gelip almayan kurye firması.

n11 aynı gün şehir içi teslimat seçeneğini sisteme dahil ettikten sonra, bir siparişimiz gönderilmek üzere bu firmaya yönlendirilmiş. iletişim kanallarından 2 kez ulaşmamıza rağmen, gelip paketi almadılar.

adı üzerinde "aynı gün teslim" paket, aynı gün içerisinde göndericiden alınıp alıcıya teslim edilir. çeşitli bahanelerle veya hava bugün kötü diyerek alınmazsa sistem düzgün işlemiyor demektir. kuryenin 1 gün sonra gelip paketi istemesi sorunun çözümü değildir.

bir dürümcü ile çalıştıklarını örnek versek, dürümcünün sipariş göndermesi gerekse, acaba merak ediyorum, hava kötü diye milleti aç bırakacaklar? veya akşam yemeği olarak istediğiniz tavuk dürüm, ertesi gün öğle yemeği olarak mı gelecek?

sayelerinde kendime bir tecrübe daha kattım. bu tecrübe ile aynı gün teslimatlı ürün satışından vazgeçtim.

bu ülkede işini yapan herkese saygım var da, işine sahap çıkmayana çok kızıyorum.