şükela:  tümü | bugün
  • dine hakaret ettiği gerekçesiyle üniversite kampüsünde linç edilerek öldürülmüş öğrenci.

+18 görüntüler

kendi düşüncelerimi de ekleyeyim:

islam coğrafyaları için diyecek bir şey bulamıyorum artık. bu coğrafyadaki insanlara acıyanlar var. somali mesela. aç susuz diye acıyor insanlar. ama oradaki insanların geleneklerini bilmiyorsunuz. somali'den gelen bir sürü öğrenci var türkiye'de biraz konuşun onlarla. size ne diyecekler iyi dinleyin. mesela benim bildiğim biri diyor ki: "eşcinseller ölmeyi hak ediyor". ki böyle aykırılıklar ülkelerinde ölümle son bulurmuş. ya da "sizin ülkenizde başı açık kadınlar var mı?" dendiğinde şaşırıyorlar. çünkü başı açık gezmek kimse istemiyormuş. acaba neden? çünkü aykırılıklar asla kabul edilmiyor. öldürüyorlar. bunların benim gözümde böcek kadar bile değeri yok.

biri demiş ki bilmem neye küfretti diye öldürmüşler. bir de ölüm diliyor hamam böceği. bir lafın karşılığı ölüm müdür. sen güya müslümansın. kur'an'da kısas ilkesi diye bir şey duydun mu sen?

her türlü aykırılığın en sert cezalandırıldığı coğrafyalar. halk olarak kendilerine zulmeden insanlar. bunların ezilmekten, sömürülmekten başka şansları yok.

ekleme: böyle bir vahşet konusunda gerçek islam bu veya değil tartışması yapmak istemiyorum. bence çok saçma. sadece şunu söylemek isterim kur'an'da peygambere dahi diniyle dalga geçildiğinde oradan uzaklaşması emredilir. dalga geçenleri öldürmesi değil. ek olarak hep gösterilen tevbe suresinin 5. ayetinin öncesini ve sonrasını okursanız orada bir "savaş" durumu vardır. ön yargısız olanlar lütfen baksınlar.
  • allah falan yok birbirimizi kandırmayalım. bu kaderi allah mı yazdı şimdi ?
  • ellerindeki iphone'larla öldürdükleri bir insanı video'ya çekerek ve bunu inandıkları tanrı için yaparak cennete gideceklerini düşünüyorlar. bu canlılarla aynı dünyada olmak ve hatta aynı türden olmak bile tiksindirici resmen.
  • --- spoiler ---

''arakan'da öldürülen müslüman bebeklere hakaret ettiği için de olabilir.

allah bu kafadaki ekşicilere de aynı ölümü nasip etsin.''
    --- spoiler ---

(bkz: han hazretleri)

aramızda katiller dolaşıyor.
  • habere göre saldıranlar çok kalabalık olduğu için polis müdahale etmemiştir. yerseniz.
    edit 1: çocuk adına açılmış sahte hesapta islam'a hakaret olduğu iddia ediliyor. öğretmenleri de çocuğu savunuyor. herhangi bir din karşıtlığını görmedim beyanında bulunmuş bir öğretmen.
    ayrıca pakistanlıların çoğu olaya çok kızmış, katılan kim varsa idam edin çağrısı yapılıyor.
    edit 2: haber altında dikkatimi çekti, pakistanlı birisi "dine hakaret yasası yüzünden iftira atılıp öldürüleceğiz diye korkuyla yaşıyoruz." diye yorumda bulunmuş. hakikaten hukuk herkese lazım.
    edit 3: (entry lerde yanlış anlaşıldığı için yazıyorum) olay üniversite öğrencileri tarafından değil, üniversiteye giren grup tarafından gerçekleştirilmiş. üniversite yönetimi kapıları kapattırsa da çok kalabalık oldukları için girebilmişler.
  • bu tür eylemlerde hep aynı slogan kullanılıyor.
  • dünya daha çok uzun süreler sağlam kalacak.bugünler de tarih olacak.

ortadoğunun 1500 yılı ''karanlık çağ'' olarak anılacak. gelecek nesiller , din olgusunun insanları nasıl bu kadar vahşileştirdiği üzerine bilimsel makaleler yazacak.

''karanlık çağ'' da yaşamak zorunda kalan aydınlık zihinler daha çok acı çekecek belki.ama bu karanlığın parçası olmadığımızı da tarih yazacak.

binlerce kez lanet olsun 1500 yıllık karanlığınıza
  • başka açılardan çekilmiş videosu ile kan donduran olay;

https://youtu.be/cpznmbncfo8?t=3m40s