şükela:  tümü | bugün
 • 100 sene önce ataları nasıl davranmışsa bugün de öyle davranan bir milletin desteğidir. kurtuluş savaşı'nda da yanımızdaydılar, şimdi de. azerbaycan dışında türk dünyası sessiz, pakistan dışında islam dünyası. maalesef yöneticileri emperyalist kuklası olmuş halklar inşallah bir an önce özlerine dönerler. yoksa bu gidişle sonumuz hayır değil.

  pakistan destek
  --- spoiler ---

  pakistan dışişleri bakanlığı sözcüsü muhammed faysal, türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan barış pınarı harekatı'na ilişkin "türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. türkiye de pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir" dedi. haftalık basın toplantısında konuşan faysal, türkiye'nin suriye'de yürüttüğü siyasi çözüme yönelik adımlarının pakistan tarafından desteklendiğini açıkladı. faysal, "3,5 milyondan fazla suriyeli mülteciye nezaketle ev sahipliği yapan türkiye'nin insani çabalarını tebrik ediyoruz ve türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. türkiye de pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir" ifadelerini kullandı.faysal, pakistan'ın suriye'de siyasi çözüme ilişkin umutlu olduğunu belirterek, "pakistan, suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasına ve en kısa zamanda tüm taraflarla bölge ülkelerinin bir araya gelerek sorunun siyasi yollarla çözülmesine ilişkin umudunu korumaktadır" değerlendirmesinde bulundu.
  --- spoiler ---
 • dünyanın 6 kıtasında bulundum, sayısız ülke gördüm maalesef kokusunu sevmesem de, yemeklerinden zehirlensem de bizi onlar kadar sevenini göremedim.
 • mustafa akıncı'nın barış pınarı açıklaması' nı okuduktan sonra desteklerinin ne kadar kıymetli olduğunu görmüş olduk. kendi evladımız kıprıs bile bize dirsek çevirirken paki kardeşlerimize ne yazsak yetmez. varsın koksun, pis memleket olsun, ruhları tertemiz.