şükela:  tümü | bugün
 • nickine bayıldığım bir suser.
 • bu nasi nik yahu? ahahaha.

  hicbi sozluk aktivitesinden haberim yok yazarin, simdi bakmaya da usendim. favladigim bi entryi bakayim benim disimda hangi minnoslar favlamis diye bakarken gordum.

  oncelikle merak ettigim neden pakistanlı, ikincisi de neden pasaport memuru? bi insan nasi boyle bi nik uretebilir aklim almadi ya. acikcasi kiskandim.

  sözlükte pasaport memuru olan baska milletler de var mi, pakistanli baska meslek gruplari da var mi, yoksa emsalsiz biriyle mi karsi karsiyayim ona bakmaya da usendim ama bence emsalsizdir.

  ekleme: cem yılmaz cahili olduğum için duymamışım, çok sayıda nası bilmezsin yuh diye protesto mesajı aldım. ya niye bozuyosunuz büyüyü sayın cem yılmaz fanı diğer yazarlar? yazsaydınız önceden madem bu kadar meşhursa. gitti nikin karizma gözümde. ayrıca british aksanı kıvırsa da pakistani aksanını becerememiş cem yılmaz, peh.
 • rumuzu oluşturmamda cem yılmaz'ın gösterisi etkili oldu. ancak daha önemli bir nokta var. merak eden yazarlar için;

  bizler gibi mezopotamya coğrafyası ve ortadoğu'da bulunan ülkelerin durumları malum. sözlükte de sürekli "x ülkeden defolup gitmek" gibi başlıklar görüyoruz. cem yılmaz'ın gösterisini izledikten sonra düşündüm; pakistan gibi aslında potansiyeli yüksek ve tıpkı hindistan'da olduğu gibi birçok zeki insanın imkansızlıklarla yitip gittiği ülke ve ülkeleri, kendi coğrafyamızda yaşadığımız bunalımları ve buralarda yitip gitmekten korkan, gelecekten umudu kesen insanları düşündüm. bu insanları kendi ülkeleri ve hayal ettikleri ülkeler arasında seyahat etmeden gören, ülkeden giderken onları izleyen belki son kez bakan kişidir pakistanli pasaport memuru.
 • aynı dertten muzdarip olduğumuz bir kültür orkidesi ekşi sözlük yazarı.