• izmit'in havasinin icine sican fabrika.kapatilacak falan deniyordu ama ne oldu sonra bilmiyorum..
  • (bkz: maya) (bkz: un) (bkz: ekmek)
  • (bkz: mauri maya)
  • bir maya markası.toz ve yaş halinde olanı var.
  • fabrikalararası halı saha turnuvasında taraftarlarını "pakmayaa pakmayaa pakmayaa geldiiik" diye bağırırken duyabileceğiniz fabrika..
  • saldıkları atıklar sayesinde sabahlarımı mahveden şirket, bunların yüzünden mayalı her şeye alerji geliştirdim bünyede.(nedense bira hariç)
  • bi evi ev yapan bikaç şeyden biridir. sırf pakmaya girmiyor diye bir öğrenci evi asla bir anne evi olamaz mesela.. istediğin gibi döşe o evi istediğin kadar mazbut bir hayat yaşa bi evde pakmaya yoksa davul fırın yoksa hamur işi yoksa o ev ev değildir nazarımda.. sırf bu sebepten, eve benzesin diye, pakmaya alıp da salonda görülebilecek bir yere koyarsam, .. ne olur? koymuş olurum. ama öledir yani pakmaya..
  • bugün itibariyle izmit'teki tesisinin kapatılmasına karar verilen fabrika.

büyükşehir belediyesi'nden dün yapılan açıklamada, izmit'i etkileyen pis kokudan pakmaya'nın sorumlu olduğu, firmanın geçen yıl verdiği söze rağmen yeni arıtma tesisini tamamlamadığı belirtildi. kapatma kararına karşı firmanın başlattığı hukuki itiraz sürecinin de tamamlandığı ve yasal engellerin ortadan kalktığı belirtilen açıklamada, "yasalar gereği tebligatın ardından 10 günlük süre verildi. 3 temmuz tarihinde pakmaya'nın kapısına mühür vurulacak, bütün üretim üniteleri kapatılacak” denildi.

kaynak: kocaeli gazetesi
  • sonunda kapatılmış, kapısına kilit vurulmuş, çalışanları izne çıkarılmış ve arıtma tesisini adam gibi yapana kadar açılmasına izin verilmeyecek firma.
    bir de markanın malzeme adı gibi benimsenmesine verilebilecelk iyi örneklerden biri.
hesabın var mı? giriş yap