şükela:  tümü | bugün
  • hi-rez studios'un, blizzard'ın overwatch'ının aynısını klonlayıp üstüne oyun içi progression eklediği oyun.
  • başta smite olmak üzere bir çok oyunun yapımcısı olan hi-rez studios'un yeni oyunu. oyun hakkında derlediğim bilgiler:

* oyun şu an kapalı beta aşamasında.
    * tam sürümü ücretsiz olacak, yani f2p
    * oyun 5v5 oynanıyor.
    * team fortress 2 , overwatch benzeri yapıda bir oyun.
    * bölge ele geçirme ve düşman kalesini aşama aşama yıkmak üzerine kurulu (şu an için)
    * yeni karakterler eklenecek fakat şu an sadece 8 karakter var.
    * oyun içinde karaktere item yani eşya almıyoruz. sadece karakter kartları var ve karakter kartlarının özellikleriyle karakterimiz gelişiyor.
    * ilerde kendi destemizi oluşturabileceğiz.
    * şu anda sadece 2 harita var ve kartlar random geliyor.
    * kartlar sandıklardan çıkıyor.
    * sandıklar oyun içi parayla ya da gerçek parayla alınabiliyor.
    * oyun için para kazanmak zor değil.
    * elimizdeki kartların fazlasını craft edebiliyoruz ve yeni kartlar üretebiliyoruz
    * oyun kapalı betada iken oynamak ve oyuna destek olmak mümkün. bunun için 20 dolar veriyorsunuz ve böylece oyun size toplam 100 kart (20 sandık) veriyor. ancak elinizde beta key var ise ücret ödemeden ve ekstra sandık almadan da oyuna betada katılabiliyorsunuz.
    * oyundaki karakterlerin rolleri var. her ne kadar açıkça yazılmasa da karakterlerin skillerinden bunu anlayabiliyoruz.
    * oyundaki karakterlerin 1 kaçış 2 yetenek olmak üzere toplamda 3 adet skilli var.
    * oyunda hızlı ulaşım için ata binebiliyorsunuz.
    * skill kullanmak mana vb. götürmüyor. ancak skillerin cooldown süresi var.
    * oyunda öldüğünüzde kartlarınız da cooldown süresine giriyor. ama bu süre çok uzun değil.

ayrıca;
    * bu oyunun serisini yapıyorum. *
    * karakterlerin rehberleri ve rehber dışında karakterlerin oynanış videolarını ekliyorum. *

oyun hakkında bilgi sahibi olmak için şuraya göz atabilirsiniz:paladins nedir?

not: oyun içinden * bana ulaşabilir, arkadaş ekleyebilir, sorularınız varsa sorabilirsiniz.
  • yeni başlayanlar için bir modu yok. bilgisayara karşı oynadığınızda hemen kazanıyorsunuz, aşırı sıkıcı oluyor. eğer insanlarla oynayayım derseniz bu sefer de deneyimli oyuncular siz daha iki saniye oynayamadan sizi öldürüyor, roundun bitmesini bekliyorsunuz ve sıkılıyorsunuz.

şu haliyle sadece oyuncu kaybedecektir. hiç oynayası gelmiyor çünkü oyunda tek yaptığım çıkıp iki adım atıp ölmek ve takımın geri kalanının ölmesini beklemekten ibaret. karakterlerin özelliklerini ve ne yaptıklarını test etmeye bile zamanım olmuyor, çat diye ölmekten.

çöp.
  • hi rez'in fakir isi overwatch'u. f2p oyunlarin arasina firtina gibi girdi. overwatch'tan farki kart sistemi ile karakterinizi gelistirebilmeniz ve karakter degisiminin olmamasi. zevkli oyun.

http://store.steampowered.com/app/444090/
  • overwatch'a para vermek istemeyenlerin tercih edebileceği bir oyun.

fakat sakın oyuna alışmak için botlara karşı oynamayı denemeyin; çünkü oyunun bu kısmı aşırı kolay, dolayısıyla sıkıcı. damage/front rolünde oynayıp da streaking'de çılgın atıyorsanız bu sizi kandırmasın.

oyunun overwatch'tan bir farkı, kart sistemi ile char geliştirme özelliğinin olması.

aslında overwatch'u oynamadığım için kalite bazında sağlıklı bir karşılaştırma yapmam mümkün değil; ama sadece paladins için konuşacak olursak zevkli, zaman geçirmeye uygun, güzel bir oyun.
  • bedava overwatch.çemkirmeye gerek yok,overwatch kadar olmasa da eğlenceli oyun
  • eğlenceli bir oyun. overwatch hiç oynamadığım için ikisini kıyaslayamayacağım. oyun şuan açık beta'da. 18 şampiyon var. şampiyonları açmak için altın yada kristal kullanıyorsunuz. kristal satın alınıyor, altın ise oyun sonlarında, karakter seviye atladığında ve profilinize seviye atlattığınızda aldığınız sandıklardan çıkıyor. dolayısıyla tüm karakterleri kısa sürede açabilirsiniz. hele ki en başta bolca seviye alacağınızı düşünürsek.

oynanışa gelirsek 4 tip karakter var. bunlar tank, hasar, çevrele ve destek. (oyunu türkçe oynadığım için türkçe çevirisindeki şekilde yazdım.) tank ve desteği tahmin ediyorsunuzdur. hasar adı üstünde zaten fakat çevrele dediği suikastçi gibi birşey. rakibe yanlardan yada arkadan saldırıp rahatsız etme ve canı azalıpta geri kaçmış rakipleri öldürme odaklı bir sınıf. oyunda şuan 2 tane mod var. maçlar genel olarak 10-15 dakika arası sürüyor buda bence güzel birşey. hemen bir oyun atıp çıkabiliyorsunuz. ama ben çok uzun süre oynayamıyorum bu oyunu. dediğim gibi arada 1-2 maç atıp çıkmak güzel oluyor. ileride bayağı popüler olabilir bence.
  • simdi dayak yemek istemiyorum ama overwatcha kiyasla daha cok keyif aldigim oyun. ruhum fakir ya da overwatch ulasilmaz geldigi icin bok atiyorumdur bilemedim.
  • birkaç gündür oynuyorum, güzel ve eğlenceli bir oyun. arkadaşlarınız ile oynadığınızda tabii ki daha zevkli oluyor. şampiyon sayısı şimdilik az fakat beta olduğu için bu normal ve gün geçtikçe yenileri ekleniyor. zaman geçtikçe daha iyi olacaktır. oyunda eksik gördüğüm başlıca şey sohbet sistemi. nedense kimse konuşmuyor ve maç başlamadan önce şampiyon seçerken sen onu seç ben bunu seçeyim diye bir şey yok, herkes paldır küldür seçiyor. bunun sonuncunda da dengesiz takımlar ortaya çıkıyor. sırf bu yüzden az önce yarım saatlik ban yedim. adamın seçeceği şampiyonu bekliyorum ona uygun seçmek için, süre bitti ve anında yarım saatlik ban. bu konuda bayağı insafsız davranmışlar ilk seferde yarım saat nedir ya. neyse genelde sup ve tank oynuyorum, beraber oynamak isteyen olursa bir yeşil kadar uzağım.