şükela:  tümü | bugün
 • hi-rez studios'un, blizzard'ın overwatch'ının aynısını klonlayıp üstüne oyun içi progression eklediği oyun.
 • başta smite olmak üzere bir çok oyunun yapımcısı olan hi-rez studios'un yeni oyunu. oyun hakkında derlediğim bilgiler:

  * oyun şu an kapalı beta aşamasında.
  * tam sürümü ücretsiz olacak, yani f2p
  * oyun 5v5 oynanıyor.
  * team fortress 2 , overwatch benzeri yapıda bir oyun.
  * bölge ele geçirme ve düşman kalesini aşama aşama yıkmak üzerine kurulu (şu an için)
  * yeni karakterler eklenecek fakat şu an sadece 8 karakter var.
  * oyun içinde karaktere item yani eşya almıyoruz. sadece karakter kartları var ve karakter kartlarının özellikleriyle karakterimiz gelişiyor.
  * ilerde kendi destemizi oluşturabileceğiz.
  * şu anda sadece 2 harita var ve kartlar random geliyor.
  * kartlar sandıklardan çıkıyor.
  * sandıklar oyun içi parayla ya da gerçek parayla alınabiliyor.
  * oyun için para kazanmak zor değil.
  * elimizdeki kartların fazlasını craft edebiliyoruz ve yeni kartlar üretebiliyoruz
  * oyun kapalı betada iken oynamak ve oyuna destek olmak mümkün. bunun için 20 dolar veriyorsunuz ve böylece oyun size toplam 100 kart (20 sandık) veriyor. ancak elinizde beta key var ise ücret ödemeden ve ekstra sandık almadan da oyuna betada katılabiliyorsunuz.
  * oyundaki karakterlerin rolleri var. her ne kadar açıkça yazılmasa da karakterlerin skillerinden bunu anlayabiliyoruz.
  * oyundaki karakterlerin 1 kaçış 2 yetenek olmak üzere toplamda 3 adet skilli var.
  * oyunda hızlı ulaşım için ata binebiliyorsunuz.
  * skill kullanmak mana vb. götürmüyor. ancak skillerin cooldown süresi var.
  * oyunda öldüğünüzde kartlarınız da cooldown süresine giriyor. ama bu süre çok uzun değil.

  ayrıca;
  * bu oyunun serisini yapıyorum. *
  * karakterlerin rehberleri ve rehber dışında karakterlerin oynanış videolarını ekliyorum. *

  oyun hakkında bilgi sahibi olmak için şuraya göz atabilirsiniz:paladins nedir?

  not: oyun içinden * bana ulaşabilir, arkadaş ekleyebilir, sorularınız varsa sorabilirsiniz.
 • yeni başlayanlar için bir modu yok. bilgisayara karşı oynadığınızda hemen kazanıyorsunuz, aşırı sıkıcı oluyor. eğer insanlarla oynayayım derseniz bu sefer de deneyimli oyuncular siz daha iki saniye oynayamadan sizi öldürüyor, roundun bitmesini bekliyorsunuz ve sıkılıyorsunuz.

  şu haliyle sadece oyuncu kaybedecektir. hiç oynayası gelmiyor çünkü oyunda tek yaptığım çıkıp iki adım atıp ölmek ve takımın geri kalanının ölmesini beklemekten ibaret. karakterlerin özelliklerini ve ne yaptıklarını test etmeye bile zamanım olmuyor, çat diye ölmekten.

  çöp.
 • steam birlikte açılan yeni open beta*sında gelen özellikler:
  - 17 adet şampiyon
  - 3 harita
  - yeni başlayanlar için 2 adet mod
  - basitçe bir item sistemi
  - rekabetçi sıra
  - steam başarımları

  oynadığım şu ilk 4-5 saatte gayet keyif aldım. ayrıca 20 küsür liraya steam üzerinden, şuanda mevcut olan ve ileride eklenecek olan tüm şampiyonları otomatik olarak açan ve 20 adet chest* veren bir 'founders pack' satışı mevcut.

  login* sistemi hala biraz sıkıntılı. her girmeye çalıştığınızda play butonu gelsin diye üç beş kere kapatıp açmak zorunda kalıyorsunuz.
 • an itibariyle steam de erken erişimde f2p
 • hi rez'in fakir isi overwatch'u. f2p oyunlarin arasina firtina gibi girdi. overwatch'tan farki kart sistemi ile karakterinizi gelistirebilmeniz ve karakter degisiminin olmamasi. zevkli oyun.

  http://store.steampowered.com/app/444090/
 • "beleş overwatch."

  ama kopyacılık olarak algılanmasın hi-rez studios zaten oyunu overwatch ile aynı zamanda duyurmuştu.yani sadece aşırı benzer iki oyun gibi değerlendirilebilir.
 • overwatch ile karşılaştırılması ile gündeme gelen oyundur kendisi. şu an oyun açık betada bulunmakta ve yoğun bir güncelleme süreci geçiriyor. f2p oyun olarak gayet oynanabilir durumda ve overwatch almayı düşünen ama kararsız kalanlar için güzel bir seçim olabilir bırakın paranız cebinizde kalsın. oyunun genelini anlatmaya üşendim youtube dan oyun modlarına bakabilirsiniz zaten 2-3 tane falan olması lazım.
 • eğlenceli bir oyun. overwatch hiç oynamadığım için ikisini kıyaslayamayacağım. oyun şuan açık beta'da. 18 şampiyon var. şampiyonları açmak için altın yada kristal kullanıyorsunuz. kristal satın alınıyor, altın ise oyun sonlarında, karakter seviye atladığında ve profilinize seviye atlattığınızda aldığınız sandıklardan çıkıyor. dolayısıyla tüm karakterleri kısa sürede açabilirsiniz. hele ki en başta bolca seviye alacağınızı düşünürsek.

  oynanışa gelirsek 4 tip karakter var. bunlar tank, hasar, çevrele ve destek. (oyunu türkçe oynadığım için türkçe çevirisindeki şekilde yazdım.) tank ve desteği tahmin ediyorsunuzdur. hasar adı üstünde zaten fakat çevrele dediği suikastçi gibi birşey. rakibe yanlardan yada arkadan saldırıp rahatsız etme ve canı azalıpta geri kaçmış rakipleri öldürme odaklı bir sınıf. oyunda şuan 2 tane mod var. maçlar genel olarak 10-15 dakika arası sürüyor buda bence güzel birşey. hemen bir oyun atıp çıkabiliyorsunuz. ama ben çok uzun süre oynayamıyorum bu oyunu. dediğim gibi arada 1-2 maç atıp çıkmak güzel oluyor. ileride bayağı popüler olabilir bence.