• logosunda doğal yazar kuru etinin arkasında e250 e bilmem kaç koruyucu.

he bebeğim doğal he. birde kilosu 250 tl .basmışsın tuzu adı kuru et.
  • keçi yoğurdu, kıvam ve lezzet olarak piyasadaki hazır yoğurtların en iyisi olan marka.
  • carrefour'da görüyorum bu markayı. kuru et'in kilosuna 200 lira gibi bir fiyat koymuşlar. nası yani derken web sitelerine bakıp şunu görünce sustum ve bir sigara yaktım. teşekkürler.
  • patates cipsi lays'ten guzel. şimdilik bu kadarına gücümüz yetti.
  • bir eko yaşam projesi. çiftlik kırklareli'nin demirköy ilçesinde bulgaristan sınırına yakın noktasında ve iğneada'ya 11 km uzaklıktadır. 5 çiftlik evi ve 5 bağ evinden oluşup toplamda 10 ailenin yaşamı için tasarlandı. şu an tüm evler sahiplenildi sanırım. ama tipik yatırımcı bu çiftlik evlerini sezonluk ya da günlük/haftalık kiraya verebilir diye düşünüyorum.
  • kendileri tarafından #123125647 numaralı entry'ye ilişkin gönderilen cevap metni aşağıdadır:

kayıtlı yazarların yorumlarını içeren bir katılımcı sözlük platformu olan ekşi sözlük isimli platformun, “(bkz: palivor ciftligi) alan adlı internet sitesinde, “palivor çiftliği” konu başlığı altında, “mevlana gel dedi gitmedim” rumuzlu yazar tarafından 12.05.2021 tarihinde “az önce sitelerine denk geldim, adamlar bildiğin kuru soğanı antrikot fiyatına satıyorlar. karamelize soğan. ben daha geçen hafta, bir bütün bonfileyi 120 liraya aldım ama adamlar kuru soğanı, 110 liraya satıyorlar. bunun adına ticari zeka diyemeyiz, bu başka bir şey. sitelerinde biraz da çiftliği inceledim. o kadar çiftlik evi adı altında lüks villayı(en az 10 bina var) inşaat izinlerini nasıl aldılar acaba? bu ülkede kırsal kesimde bulunan evinizi yıkıp yeniden yapmak isterseniz, bağlı bulunduğu belediye veya il özel idare, o arsanın tapusunu dürüm yapar, sonrasını biliyorsunuz. sonra da sahibi kimmiş diye araştırdım. sahibi gazeteci zeynep oral.” şeklinde ifade edilmek sureti ile bir paylaşımda bulunulduğu görülmektedir. ancak, “mevlana gel dedi gitmedim” rumuzlu yazar tarafından palivor çiftliği’nin sahibinin gazeteci zeynep oral olduğu yönünde yapılan işbu paylaşım bütünüyle gerçek dışı olup, işbu mesnetsiz ve yanıltıcı paylaşıma karşı cevap ve düzeltme hakkının kullanılması gereği hâsıl olmuştur.

kırklareli’nin demirköy ilçesinde, ıstranca ormanlarının içinde, yaklaşık 300 yıl önce kurulan ve her biri kendine ait 6 dönümle 20 dönüm arasında organik sertifikalı köy içi araziye sahip 10 ayrı müstakil çiftlik evi bulunduran ve 2011 yılında yeniden hayata kazandırılan şirketimiz, başta gıda sektörü olmak üzere tarım ve hayvancılık sektörlerinde faaliyette bulunmakta olup; bu kapsamda, şirketimizin tescilli markalarından olan “palivor çiftliği” ile, demirköy ilçesi ve diğer orman köylerinin, eko-turizm ve gastronomi alanlarında rehber niteliği taşımaları hedeflenmektedir.

bu vesile ile önemle belirtmek isteriz ki, “(bkz: palivor ciftligi) alan adlı internet sitesinde, “palivor çiftliği” konu başlığı altında, “mevlana gel dedi gitmedim” rumuzlu yazar tarafından 12.05.2021 tarihinde “sonra da sahibi kimmiş diye araştırdım. sahibi gazeteci zeynep oral.” şeklinde yapılan paylaşım ile iddia olunduğu üzere, şirketimizin tescilli markalarından olan palivor çiftliği’nin sahibi şeklinde iddia olunan gazeteci zeynep oral ile şirketimizin doğrudan veya dolaylı hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. zeynep oral, ne palivor çiftliği’nin sahibi, ne ortağı, ne yetkilisi, ne de palivor çiftliği’nde özel mülke sahiptir. nitekim paylaşıma konu edilen iddianın asılsız ve gerçekdışı olduğu gerek istanbul ticaret odası (ito) kayıtları gerekse de türkiye ticaret sicili gazetesi (ttsg) ilanları ile sabit haldedir. dolayısıyla, ekşi sözlük’ün yukarıda alan adı belirtilen internet sitesinde, “palivor çiftliği” konu başlığı altında, “sonra da sahibi kimmiş diye araştırdım. sahibi gazeteci zeynep oral.” şeklinde yer verilen iddialar gerçek dışı olup, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebep olan işbu yanıltıcı paylaşıma kati suretle itibar edilmemesi gerekmektedir.

açıklanan sebeplerle, gerçeği yansıtmayan, asılsız ve mesnetsiz biçimde gerek zeynep oral’ın gerekse de şirketimizin kamuoyu nezdindeki itibarını zedeleyecek ve kamuoyunu yanlış yönlendirecek nitelikte olan “palivor çiftliği” konu başlığı altında, “mevlana gel dedi gitmedim” rumuzlu yazar tarafından 12.05.2021 tarihinde yapılan paylaşımın gerçeklikle hiçbir ilgisinin bulunmadığını bildirir; 5651 sayılı internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun’un 9. maddesi uyarınca internet sayfasında okuyucularınızın doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında yayımlanmasını, fazlaya ilişkin tüm kanuni haklarımız saklı kalmak kaydıyla talep ederiz.
    kamuoyuna saygıyla bildiririz.
  • hani sürekli eskiyi anlatırlar ya, her şey eskiden güzeldi ya, eski insanlar o dostluklar kalmadı ya, hah işte o insanlar orada yaşıyorlar.

palivor çiftliğinde avcılar köyü ve hamdibey köylerinde. palivor çiftliğinde sorumlu kişi olan kadri bey kadir diye de biliniyor. çalışanlardan atilla, eşi ve küçük kızı melike. avcılar köyü sakinleri ve muhtarı. insanlar o kadar samimi, iyi niyetli, dürüst, misafirperver, cana yakın ve içten ki gülüşleri, bakışları, karşılıksız, beklentisiz sohbetleri size zamanda yolculuk yaptırıyor. tabi burada iğne adanın bozulmamış doğası, yanı başınızda tertemiz şırıl şırıl akan derenin huzur veren sesi de unutulmamalı.

zamanında göçe zorlanmış insanların bıraktıkları 150-200 yıllık eski evler, şimdi o evlerde oturan yaşlı insanlar.
    jandarmanın kuş uçurtmadığı sınır karakollarından geriye kalan terk edilmiş yıkılmış harabeler. belli ki nice acıya trajediye şahit olmuş bir coğrafyada yaşamaya çalışan yoksul ama mutlu insanlar.

vakit bulursanız gidin görün yürüyerek yada bisikletle yada arazi araçlarıyla gezilebilecek parkurlar var.

bulgaristanla aramızda sadece bir nehir olduğunu bilmiyordum mesela ama öyleymiş nehri geçince bulgaristandasın. (bkz: avrupaya kaçak giriş)

ya longoz ormanları,

iğne adanın eşsiz sahili, tertemiz denizi,

geç olmadan gitmeniz için sadece birkaç sebep.
  • online alisveris yapilmamasi gereken bir ciftlik.bildiğin çiftlik
  • peynir tabağı, sarapları, hot dog'u, karamelize soğanı kısacası her bir ürünü efsane lezzetli olan nişantaşı reasurans çarşısında şubesi de bulunan yer.
  • katkısız gerçek et ürünlerini güvenle yediğim marka.

çok az var böyle.
hesabın var mı? giriş yap