şükela:  tümü | bugün
 • avuc ici kadar alet 8 mb 33mhz.. icinde icq'dan web browser'a hersey var. ozel kalemiyle ekranina yazi yaziyorsunuz deftere yazi yazar gibi texte ceviriyor (bkz: ocr). cok yakin bir gelecekte ajandayi ortadan kaldiracak gibi gozukuyor.
 • (bkz: palm v)
 • yakinda (bkz: yogurt) portu yapacagim alet... 60 mhz'e cikani da yok bildigim kadariyla.. (overclock ayri tabe)
 • super cihaz, renksizleri $150 civarinda bulunabiliyor ve bunyede resmen ikinci beyin vazifesi goruyor..
  2. beyin
  organizer iste,
  karinizin kizinizin dogumgunlerini, tanistiginiz insanlarin telefonlarini e-maillarini, o gun akliniza gelen fikirlerin notlarini yazabileceginiz bir cihaz.
  hafiften mekaniklestiriyor hayati ama kim takar, hepimiz yaprak yerine tuvalet kagadi kullanmiyormuyuz...
  (bk: borgh)
  palm iiixe
 • dragonball isimli motorola 68000 tabanli cpu kullanan sempatik alet. arm cpu da kullancakmis...
 • daginik ve unutkan insan beyninin sag lobu (kolu)
 • amerikada her seyi bu aletle hallediolar, borsa, internet, telefon gibim fakat turkiyede alt yapi yetersizliginden dolayi kisitli kullanim alanina sahip alet.
 • ismini ingilizce'de avuc ici anlamina gelen "palm" kelimesinden alan, eski us robotics palmpilot'in 3com adi gecen firmayi satin aldiktan sonraki hali.
 • "microsoft'un yolunda bulunma talihsizliği nedeniyle önce teknolojik üstünlüğünü daha sonra da yüzde 80 olan pazar payını hızla kaybederek zor duruma düşen bir şirket. üstüste yapılan yönetim hataları sonucunda (zamansız m500 gibi) en çok yükselmesi beklenen zamanda mali sıkıntıya düştüler. şirket 2002 yılında ibm'e satıldı. ibm sistemlerle birlikte dağıtılması da palm'ı kurtarmayınca palm cihazların üretimi 2004 yılında durduruldu"

  maalesef bunların yarısı gerçek, diğer yarısı ise gerçekleşecek gibi. iyi cihazdı halbukim. benim de var cefakar bir palm v im.
 • hakkında 'gelişmiş hesap makinesi' lafını duyup sinir olduğum, (satilan 25 milyon palm'in yaninda piyasada dogru duzgun bulunmayan tablet pc) beni elime yazmaktan kurtaran ve deli teknolojik gösteren, berberin çırağının ne olduğunu bilmesiyle dumura uğradığım, giriş modelleri aşırı ucuz olan (zire: 99$), işletim sistemi palm pilot zamanında devrim yaratan, bir sürü insanın cep bilgisayarları için kullanılan ortak isim sandığı, her yeni çıkan modelini aldığım için üreten şirketle beraber beni de mali sıkıntıya sokan, fotoğraf makinesinden gps'e kadar değişik aksuarları bulunan, 10 bin küsür freeware ile en uyduruk kod parçası 10$'dan başlayan pocketpc'ye önemli bir üstünlük sağlayan, üretici şirketin sürekli battı batıyor denmesine rağmen başarılı bir şekilde yazılım/donanım bölümüne ayrılıp, tungsten'in çıkmasıyla kurtulduğu düşünülen alet.

  palmos lisansçıları arasında handspring, ibm, handera (eski adıyla trg), symbolve sony bulunuyor. handspring treo isimli communicator'lar, symbol dev gibi ve ağır endürtriyel (dayanıklı) pda'ler üretiyor. sony son zamanda en çok innovate eden lisansçı olarak öne çıkıyor.

  palm'ın şu andaki modelleri m-serisi (m10x, m50x) tungsten serisi ve zire serisi, sony'ler clie (n/t, nr/nx/nz) olarak adlandırılıyor.

  türkiye'deki palm kullanıcılarına palmturk deniyor. bir palm alırsanız emin olun palm kullanıcısı değil palm fan'ı oluyorsunuz. dikkat edin..