şükela:  tümü | bugün
 • avrupa'nın en iyisi, türkiye'nin en yenisi olsan marina, sloganı; just like water
 • azeri iş adamı mübariz masimov'a ait olan palmali şirketler grubu'nca satın alınarak yenilemiştir.projenin mimarlığı eaa (emre arolat architects) tarafından yapılmıştır. yalıkavak merkezinden yürüyerek 5 dakika uzaklıktadır.deniz bağlama kapasitesi 710 tekne olan palmarina, çok güzel restoran ve kafelere ev sahipliği yapmaktadır.
 • siktiri boktan bir sürü adı sanı duyulmamış gereksiz mağazanın(tabi bu mağazalar aslında yüksek fiyattan zengine kesime satış yapan sükse mağazalar), doldurulmuş deniz üstüne kurulduğu, prestij pazarlamasının yapılıp parasını sokağa atmaya meraklı variyetli kesimi soymaya meraklı alış veriş merkezi yerleşkesi. bir tane spor malzemesi satan mağaza yok. götünüze sokun o mağazaları.
 • fakirlerin sinir oldugu mağazaları barındıran marinadır. akdenizdeki en yüksek kapasiteye sahip mega yat marina olduğu söylenir. en azından marmaris bodrum ve turgutreis marinadan büyük olduğu tarafımdan gözlenmiştir. yalıkavağa baştan sona değiştirecek yapıdır, öyleki marina sayesinde yalıkavak'a yol yapılmıştır. önümüzdeki senelerdeki yapılaşma duyumları fazlasıyla alınmaktadır. genelde rüzgarlı ve göreceli olarak serindir.
 • avm kısmında pek çok bina tamamlanımış ancak ek binalar ve çevre düzenleme için harıl harıl inşaat çalışmaları süren, bir yandan da açılmış mağaza ve restaurantları ile hizmet vermeye başlayan marina.
  şüphesiz yaz aylarında oldukça cazip bir mekan olacaktır.
  bodrum yarım adası ve yalıkavak için hayır mı olacak, şer mi ise zaman gösterecek. ama kesin olan, bodrum yarım adasında el değmemiş, sakin, huzurlu bir yer bulmak artık çok daha zor olacak.
 • altı ayda inanılmaz bir çalışma temposu ve nakit akışıyla tonla iş kaleminin bitirilmesi sonucu vücuda gelmiş bir yapı. üstelik bu tempoda bitirilen yapılarda sıkça görülenin aksine ince işleri de gayet itinayla yapılmış gibi görünmekte. yarısı boş çalışan eski port bodrum yalıkavakla karşılaştırıldığında gösterilen talep ve doluluk oranıyla başarılı bir işletme olarak görülebilir. çarşısı ürün bolluğuyla, yeme-içme alanları servis kalitesi ve hizmet çeşitliliği ile göz doldurmakta.

  ve fakat nerede çokluk orada bokluk düsturundan da hatırlayacağımız gibi istanbul'un bütün görgüsüz para babası cerahati buraya akmış, güzelim sahil beldesinin ağzına sıçmaya koyulmuştur. biz oradan ayrılırken çift şeritli yolda önündeki aracı sollamaya çalışırken karşı şeritten gelen kamyonete bindirecek olan maserati'nin direksiyonundaki ergenin "biz istanbullular işte böyle sollarız vieüüüü" diye bir haykırışı vardı ki sanırım yoldan geçen herkesin sağlam bir facepalm yapmasına yol açmıştır.

  velhasıl bodrum için büyük, yalıkavak için lanedolası bir adım olmuştur. tek tesellimiz çarşı bölgesinin bu görgüsüzlerden etkilenmemiş olması.

  ekle: yeni doldurdukları mendirekin ucuna da bir kız kulesi replikası dikmişler tam olmuş.
 • (bkz: #44603344)
 • dün akşam saatlerinde gittiğim ve gördüğüm yatlar sonucunda beni hayata küstüren marina. adaletini siktiğimin dünyası.
 • "yat var yat var" dedirten luks mu luks marina. cold stone amerikan usulu dondurmaci bence tam overrated, tam mc donalds mc flurry yapiyor adamlar. bitez dondurmacisi varken yenmez o, yenmez.
 • huysuz asci gibi sahane bir restorana sahip super luks mekan, bir de disaridan gozuktugunden cok daha buyuk.