şükela:  tümü | bugün
  • yanlış yazmiyorsam eğer, köklü, başarili brezilya futbol klübü olup, bu sezon küme düştüğü için taraftarlarinca yumurta atilaraktan ödüllendirilmiştir...
  • hala brezilya liginin en onemli takimlarindan olmakla beraber,pek cok yildiza sahiptir ve su an 1.ligdedir.
  • 1993 yılı kadrosunda ; velloso, cafu , antonio carlos zago , cleber , roberto carlos, cesar sampaio, flavio conceicao , rivaldo , djalminha , edmundo ve evair gibi yıldızları bulundurmuş olan ünlü brezilya ligi takımıdır.
  • şu anda brezilya ligindeki en çok puana sahip en iyi takım kanaatimce.
  • yeşil beyaz renklere sahip popüler bir sao paulo kulübü.
  • corinthians klubünün ezeli rakibi , yeşil-beyaz formalı takım.
  • 2-3 sene once bir belgesel izlemi$tim, bu belgeselde brezilya kuluplerinin taraftar duzeyinde ceki$mesi konu edilmi$ti. ba$kanlar ile, taraftarlar ile roportaj yapiliyordu ve bu kulubun ba$kani bir deplasman macinin ciki$inda cikan cati$mada kendini korumak icin adam oldurdugunu itiraf etmi$ti. dogrudan oldurdum demedi ama "mutlaka birisini oldurmu$umdur." dedi.
    elbette bu kulubun merkez binasinda cali$malarini surduren ba$kan ile konu$mak icin, belgeselcinin kulup binasina gitmesi gerekiyordu. taraftarlar tarafindan, roportaja ye$il kiyafetler giyip gelmesi tembihlenmi$ti.
    kulup binasi ise taraftarlarin istedigi gibi girip ciktigi, 2 katli kohne bir binaydi. kulup ba$kani taraftarlarla enseye $aplak, gote parmak bir durumdaydi, taraftarlar ile cati$malara falan giriyordu. hatirladiklarim bunlar, yanli$ da olabilir elbette.
    deplasmana giden otobuslerin de kur$unlandigini biraz hatirliyorum ama bu kulup muydu bilemiyorum?
  • lincoln'ü 2 milyon 166 bin euro karşılığında kadrosuna katarak on kişi oynamayı göze almış kuluptür.
  • bu takımın maçlarını oynadığı palestra italia stadyumunun ilginç bir özelliği bir kale arkasının tribünden değil de yüzme havuzundan oluşması. vaktizamanında bu stadyumu tasarlayan mühendisleri tebrik etmek istiyorum.
    stadyumun fotoğrafı için: http://www.estadao.com.br/…tos/palestraitalia01.jpg