şükela:  tümü | bugün
 • shearwater'ın mayıs 2006'da çıkardığı dördüncü stüdyo albümü. beşinci stüdyo albümü rook ile birlikte en iyi albümlerinden biridir grubun.

  01. la dame et la licorne
  02. red sea, black sea
  03. white waves
  04. palo santo
  05. seventy four seventy five
  06. nobody
  07. sing little birdie
  08. johnny viola
  09. failed queen
  10. hail, mary
  11. going is song
 • ayrıca albümle aynı adı taşıyan hayal*perest şarkı.

  the wind that lifts the leaves against the night
  the reeds that bow and bend beneath its weight
  the holy sap, its smoky light
  i will not hide

  the fish that swim inside the murky deep
  the island shores that loom above the sea
  the holy, holy melody
  will bring them all to me

  and play again that melody
  hidden close to me
 • guney amerika sahillerinde yetisen, mistik kabul edilen bir agac, limongillerden. botanik adi bursera graveolens. ispanyolca olan palo santo adinin birebir cevirisi "holy wood" yani kutsal agactir. kuru dallari tutsu seklinde (somineye odun atar gibi cayir cayir degil) yakilir. enerjiyi kokler ve temizler. nezle, grip, stres, astim, bas agrisi, anksiyete, depresyon, yangi (enflamasyon), duygusal aci gibi rahatsizliklarin dindirilmesinde faydali oldugu soylenir. bagisiklik ve sinir sistemini rahatlatarak hastaliklarin hizli iyilesmesine yardimci olur.
  limon, nane ve cam tadinda, nemli bir ormanda gezer hissettiren, once keskin gibi gelen ama yumusak bir kokusu vardir.
  nerden bulunur, alinir, bilmem..
 • tütsü ve adaçayıgillerden çok daha farklı, soluduğunuz anda mistisizmi iliklerinize kadar hissettiren güney amerika'da yetişen büyülü ağaç. adaçayı gibi solunumu rahatsız edici değil, pamuk gibi. kokusu da nefis. uyuşturucu ya da uyarıcı bir etkisi yok, onu da belirteyim.

  odaklanma problemi ile boğuşan, kaygı bozukluğu yaşayan, stresli bir hayata sahip olan insanlar üzerinde ciddi pozitif etkilerini gözlemledim. türkiye'de pek bilinmiyor, bilinse de bulunmuyor. ebay, alibaba ve benzeri siteler üzerinden temin edilebiliyor.

  yani şamanizm, mistisizm falan çok ilgili olduğum konular değildir fakat bu ağaçta gerçekten ilahi bir dokunuş olduğuna inanıyorum. belki birilerine faydası olur diye de bu entry referans olarak burada bulunsun.

  görsel
 • sprituellikten uzak olup sadece guzel koku bagimlisiyim diyenlerin de deneyebilecegi bir cesit tutsu agac. ucunu hafif atesleyip sondurdugunuzde usul usul yanmaya devam ediyor. keyifli ve zihin acici bir koku. mutlaka deneyin. (kafa yapmiyor sadece koku. *)
 • years & years'in 6 temmuz 2018 tarihinde çıkan 2. stüdyo albümü. albümün ismi olan palo santo ispanyolcada "holy wood" anlamına gelmektedir, buradan da albümdeki palo santo şehrinin aslında hollywood'a bir gönderme olduğunu varsayabiliriz. albümde en beğendiğim şarkılar ise sanctify, if you're over me, palo santo, all for you ve howl oldu.
 • baya baya guzel bir years & years albumu

  cok catchy , cok guzel sarkilar var icinde. ozellikle asagida siralayacagim sarkilar parliyor digerlerine kiyasla.

  palo santo
  don’t panic
  rendezvous
  howl
  ıf you’re over me
  sanctify
  karma
 • beğenmediğim years&years albümü. çoğu altyapı sıradan, melodiler özensiz gibi geldi bana. sözleri düz söylüyor sanki çoğu şarkıda, güzel bir ritim yok çoğu şarkıda beni çeken. ama ilginç olan bir nokta var; şarkıların girişleri güzel, başlıyor güzel ama o sonrası için yukarıda saydıklarım geçerli.
 • ekvatoral bölgelere has bir tütsü cinsi.