şükela:  tümü | bugün
 • guney amerika sahillerinde yetisen, mistik kabul edilen bir agac, limongillerden. botanik adi bursera graveolens. ispanyolca olan palo santo adinin birebir cevirisi "holy wood" yani kutsal agactir. kuru dallari tutsu seklinde (somineye odun atar gibi cayir cayir degil) yakilir. enerjiyi kokler ve temizler. nezle, grip, stres, astim, bas agrisi, anksiyete, depresyon, yangi (enflamasyon), duygusal aci gibi rahatsizliklarin dindirilmesinde faydali oldugu soylenir. bagisiklik ve sinir sistemini rahatlatarak hastaliklarin hizli iyilesmesine yardimci olur.
  limon, nane ve cam tadinda, nemli bir ormanda gezer hissettiren, once keskin gibi gelen ama yumusak bir kokusu vardir.
  nerden bulunur, alinir, bilmem..
 • sprituellikten uzak olup sadece guzel koku bagimlisiyim diyenlerin de deneyebilecegi bir cesit tutsu agac. ucunu hafif atesleyip sondurdugunuzde usul usul yanmaya devam ediyor. keyifli ve zihin acici bir koku. mutlaka deneyin. (kafa yapmiyor sadece koku. *)
 • tütsü ve adaçayıgillerden çok daha farklı, soluduğunuz anda mistisizmi iliklerinize kadar hissettiren güney amerika'da yetişen büyülü ağaç. adaçayı gibi solunumu rahatsız edici değil, pamuk gibi. kokusu da nefis. uyuşturucu ya da uyarıcı bir etkisi yok, onu da belirteyim.

  odaklanma problemi ile boğuşan, kaygı bozukluğu yaşayan, stresli bir hayata sahip olan insanlar üzerinde ciddi pozitif etkilerini gözlemledim. türkiye'de pek bilinmiyor, bilinse de bulunmuyor. ebay, alibaba ve benzeri siteler üzerinden temin edilebiliyor.

  yani şamanizm, mistisizm falan çok ilgili olduğum konular değildir fakat bu ağaçta gerçekten ilahi bir dokunuş olduğuna inanıyorum. belki birilerine faydası olur diye de bu entry referans olarak burada bulunsun.

  görsel
 • mistik ağaç tütsüsü. prana vibes diye bi yerden gaza gelip aldım. cihangir yoga'lar ile chado dükkanlarında da satılıyormuş. 2 gecedir evde kış kış cinler kış kış yapıyorum. kendimi de kutsadım. en azından güzel kokuyor, bilemiyorum.
 • dumani muhtesem kokusuyla huzur veren dalciklar. minik dallar seklinde satiliyor. bence gelmis gecmis en güzel tütsü. bir anda insani dinginlestiriyor. deniz kenarinda yosun kokusunu icine cekmek gibi. efsane.
 • prana vibes vasıtasıyla artık ülkemizde de bulunabilen ağaç tütsüsü. her ne kadar tütsü dense de değildir, ağaçın ta kendisidir, çok güzel bir koku yayar, mistik ve spiritüel özellikleri bir yana, gerçekten ortamda bir orman kokusu bırakıyor, tavsiyelerimi buradan sunarım ilgili olanlara.
 • shearwater'ın mayıs 2006'da çıkardığı dördüncü stüdyo albümü. beşinci stüdyo albümü rook ile birlikte en iyi albümlerinden biridir grubun.

  01. la dame et la licorne
  02. red sea, black sea
  03. white waves
  04. palo santo
  05. seventy four seventy five
  06. nobody
  07. sing little birdie
  08. johnny viola
  09. failed queen
  10. hail, mary
  11. going is song
 • az önce odamı kutsadım bu tütsüyle. migrenim var ama hiç tetiklemiyor. odun bildiğiniz. kokusu da odunsu zaten bu yüzden de doğa ile iç içe gibi hissedip daha rahat uykuya dalabiliyorsunuz. 5 adeti 80 tl ye satılıyor levent yom organik mağazasında. 15 yakımlık diyorlar fakat daha uzun gidiyor bence bir tanesi. kutsandığıma göre uyuyabilirim.
 • internetten gerçeğini nereden alabileceğimi merak ettiğim güzel kokulu ağaç tütsüsü.
 • ayrıca albümle aynı adı taşıyan hayal*perest şarkı.

  the wind that lifts the leaves against the night
  the reeds that bow and bend beneath its weight
  the holy sap, its smoky light
  i will not hide

  the fish that swim inside the murky deep
  the island shores that loom above the sea
  the holy, holy melody
  will bring them all to me

  and play again that melody
  hidden close to me