şükela:  tümü | bugün soru sor
  • düşünüp durmama rağmen mantıklı bir açıklamasını bulamadığım nedendir.

belki de bilgilerim eksik bu konuyla alakalı fakat ailenin avukatının yazdıklarını okuduktan sonra kafam karıştı.

avukatın dediğine göre bu dosya takipsizlikten dolayı kapanmış bir dosyaymış. yani devlet için konu kapanmış, rafa kaldırılmış. suçlu bulunamadı, geçmiş olsun denilmiş.

durum buyken bu palu ailesi kalkıp bir avukata gitmiş ve olayı çözmek istediklerini söylemiş. avukat da demişki bu davanın yeniden açılabilmesi için yeni bir delil bulmanız lazım, yeni delili de bu saatten sonra ancak müge anlı’nın programına katılırsanız bulabilirsiniz . aile de kalkmış müge anlı’nın programına katılmış.

ailenin suçlu olduğuna ben de hayvan gibi inanıyorum. ben de tv karşısında bolca sövdüm bu aileye. hatta televizyonu tekmelemenin eşiğine geldiğim anlar oldu fakat bu konuyu açıklığa kavuşturamıyorum.

bu olay madem bir cinayet ve cinayeti işleyen, gizleyen, yardım eden insanlar bu palu ailesi üyeleri. o zaman istedikleri şey bu konunun unutulup, dosyanın takipsizlik nedeniyle kapanması olmaz mıydı ?

adamların bu isteği gerçekleşmiş. yeni dava açılması sittin sene mümkün değil. olayın üzerinden geçmiş 10 sene. evli evinde, köylü köyünde takılıyor. devlet olayı çözemediğini kabul etmiş. cinayetler işleyenlerin yanına kar kalmış. konu kapanmış. konunun yargı sürecine yeniden taşınması bile yeni bir delil bulunmasına bağlı.

lan böyle bir durumda cinayeti işleyen insanlar neden avukata gidiyor ? hadi avukata gitti, yeni delil çıkartmak için neden müge anlı programına katılmayı kabul ediyor ?

cinayeti işleyen insanların veya yardım eden insanların böyle bir karar vermesinin 2 nedeni olabilir. ya bu cinayet konusundan yüzde yüz aklandıklarında veya suçu başkalarına yıkabildiklerinde çok büyük bir çıkar elde edecekler. ya da bu aile tuncer tarafından çok ciddi trans haline sokulmuş ve işledikleri cinayet hafızalarından silinmiş, gerçekten olayın anlattıkları gibi olduğu konusunda sağlam beyinleri yıkanmış.

suçsuz olma ihtimalleri var mı ? ne olursa olsun suçsuz olma ihtimalleri yok diye düşünüyorum. fakat eğer konu adaletse, linç etmeden önce her ihtimali düşünmek zorundayız.
  • hepsi yalan.
    kaça satıldın.
    herkeş bizimle uğraşıyor.
    hısımlarımız var ya bizim hısımlarımız.
    biz bir şey yapmadık.
    atılan çok büyük iftiralar.
    yalan makinası.
    iftira atma.
    onu anlatsın.
    tuncer yapmadı.
    yalan söylüyorsunuz. yalan kötü bir şey.
    üç harfliler yaptı.
    ölüm susurluğu verdiler.
    bunlar aralarında anlaşmışlar.
    konuşurlarkene duydum.
    bizi takip ediyorlar.
    hiç alakası yok.
    seni tanımıyorum.
    ben öyle ifade vermedim.
    benim yazım ama ben yazmadım.
    camdan bomba attı.
    organ mafyası.
    eşimin üstüne atılan çok büyük iftiralar.

sonuç: bu olaydaki tek masum kişi cin sanırım.
  • güzel bir soru değil mi, çünkü normalde yaptıkları her şey çok mantıklı ve rasyonel temellere oturan işler. burada bu salaklığı nasıl yaptılar?
  • müge anlı’ya başvurma nedenlerinin, kayıp kızlarını bulmak için gittikleri avukatın yönlendirmesi olduğu daha önce yazılmıştı. avukat vaziyeti anladıysa, vicdanla etik arasında sıkışıp bunları göndermiş olabilir.

benim de anlamadığım, öldürdükleri kızlarının kaybolduğunu söyleyerek neden bir avukata başvurdukları. manyak mı bunlar diyeceğim de ne çeşit manyak olduklarını hala çözemedim.
  • siyasal islam kanalı atv’ye deli gibi para kazandırmak. ki türkiye’de bu olayı bilmeyen kalmadığına göre amaçlarına da ulaşıp reytingin amına koydular. atv ekibinin palu ailesinin olaylarından haberi yoktu gibi bir duruma inanmak mallıktan öte.
  • tuncer isimli yatarak para kazanma sevdalısı damadın gazına gelmiş olmaları muhtemel. muhterem yarım hoca hazretleri buyurmuştur "gidin muga hanıma başvurun, bölüm başına adam başı 3-5bin verseler bu yılın parası çıkar" diye. nasılsa ortada bir ceset yok, fatih'in dediği gibi "ceset yoksa cinayet de yok". ekranlarda birkaç gün ağlar kanaldan parayı kaparız dediler.

sonra işler sarpa sardı..
  • bence tek amaçları tanhal ailesinden intikam almaktı. tuncer yaptığı onca suçtan kolaylıkla sıyrılıp herkesi bir şekilde kandırmayı başardığından tüm kayıp vakalarını tanhal ailesine bağlayabileceklerini düşündüler. sırf intikam için 2014’te kapanan dosyanın tekrar açılmasını istediler. olayın bu kadar irdelenebileceğini hesap edemediler.
  • çünkü sırlı olaylar var.