• yaşantılarında kırmızı boyalı burunları ve büyük pabuçlarından öte güzellikleri de hak eden şirin insanlar...
  • kimbilir, belki de korkutucu, yapay, saçma, itici olmalarinin sebebi palyaço olarak kalamamış olmalarıdır... yani içimizde o kadar çok maske takan insan var ki, o kadar çok doğal olmayan insan var ki palyaçoları onlardan ayırt etmeyi unuttuk.... ben gerçek palyaçolardan bahsediyorum... yüzlerinde kocaman kırmızı bir gülümseme yayılmış olan palyaçolar, göz altında kocaman bir yaş belirmiş palyaçolar, kocaman kırmızı burnu olan palyaçolar, kocaman kocaman pabuçları olan palyaçolar, kırmızı üstüne beyaz puanlı bol pantalonlar giyen palyaçolar... bunlar için gerçekten onlar sevimli değildir diyebiliyor musunuz?.... ben diyemiyorum... çünkü gerçek yaşam içinde onların güzelliklerini, yüzlerine taktikları çirkin maskelerle gölgelemek isteyen insanlarla çok fazla iç içe yaşıyorum (yaşıyoruz).... evet palyaçocukları ben de sevmiyorum... onlardan ben de korkuyorum... onları ben de sevimsiz buluyorum... ama gerçek palyaçolar... onlar farklı...
  • sirklerde insanları türlü şebekliklerle güldürmeye çalışan zavallı insanlardır.
    bi çok kişi palyaçolardan nefret eder yada onlardan tedirgin olur.
    hatta anti-clown websitelar ve clublar bile var.
  • bi nevi komik, güldürmeye azmetmiş hiç bir şey korkunç olamaz.(uygur sülalesini tenzih ediyorum elbette)
  • beyoglu imam adnan sokakta cici bir cafe bar. sahibi ipna riza nin bir de cambaz isimli mekani vardir ki, yazin terasinin tadina doyum olmaz.
  • (bkz: palyanco)
  • (bkz: soytari)
  • stephen kıng'ın 'it' romanından uyarlanmış o hasta filmdeki daa da hasta psikopat böle çikin çikin dişleri olan şey...
  • bi de jean paul belmondonun bi filminde vardı adam balonlu malonlu palyaçoyken meger soyguncuymuşşş.....dikkat etmek lazım
  • (bkz: pennywise)
hesabın var mı? giriş yap