şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jim in sevgilisi ... idi ...
 • the office dizisindeki hazır cevap, masum ama aynı zamanda seksi sekreter. jenna fischer tarafından başarı ile canlandırılmaktadır.

  --- spoiler ---

  evet aslında o da jim*e aşık.

  --- spoiler ---
 • the office adlı dizinin amerikan versiyonundaki güzel ve yetenekli sekreter.
  (bkz: jenna fischer)
 • dizinin başlığına yazacaktım ama yazacaklarım sırf pam beesly ile ilgili olduğu için dayanamayıp buraya yazmak daha uygun sanırım. öncelikle benim için the office'i izlemeye başlama ve bu diziye bu kadar bağlanma sebebim sanıyorum pam'dir. hayatımda hiç bir diziye bu kadar özel bir yer atfetmemiştim ve böyle bir duygusal bağı acaba dizinin kendisiyle mi yoksa pam ile kurdum diye kendime soruyorum bazen.

  beni anlayanlar olacaktır; kendi teorime göre benim gibi adamlar gerçek hayatta da pam gibi karakterlere hayvan gibi aşık oluyor. sayımız ne kadar tam emin değilim ancak sırf ben olmadığımı biliyorum. şimdi pam'in karakter özelliklerini biraz inceleyelim. kendisine en uygun sıfat sanıyorum "naif" olacaktır. içine kapanık ve kendi dünyasında üzülüp mutlu olan bir karakter. muhtemelen pam gibi karakterlerle tanışınca onu diğer insanlardan ayırt edemeyiz zira ilk defa tanıştığımız bir insanı aklımıza kazıyacak unique özellikler onlarda yoktur. ancak bu insanları tanıdıkça ve onların iç dünyalarına girdikçe aslında bu insanların ne kadar benzersiz olduğunu anlayabiliriz. kendi içlerinde yaşadıkları duygu ve düşüncelerini sizinle paylaşırlarsa bu insanların değerini öğrenebiliriz. bir diğer temel özellikleri de son derece kırılgan ve aşırı derecede duygusal insanlar olmalarıdır. normal insanların umursamayacakları detaylara aşırı derecede önem atfedip kendi iç dünyalarında bu önemsiz olarak algılanan detayların çatışmalarını yaşarlar. bunlarla birlikte pam'in yumuşak ses tonu, sık sık gözlerinin dolması ve yüz ifadeleri bu karakteri çok iyi tamamlıyor.
  belki de çevrenizde pam karakteri gibi insanlar vardır. zaten aslında the office dizini bu kadar özel yapan şey de bu. scrantonaslında pennsylvania da küçük bir yer. jim ile pam arasındaki ilişkinin ne kadar özel olduğu düşünüldüğünde bu kadar güzel bir ilişkinin böyle çok göz önünde olmayan bir yerde yaşanması da aslında hepimizin ne kadar sıradan ve sıkıcı hayatlar da yaşasak, doğru insanları bulduğumuzda ne kadar mutlu olabileceğimizi inandırıyor.

  --- spoiler ---

  ben pam beesly'i tanır tanımaz yani onun dünyasına girer girmez ona aşık olmuştum. 9. sezon 13. bölümde de bu düşüncelerime çok hoş bir karşılık gördüm. ilk sezondan beri pam'i izleyen brian karakteri onu tanıyınca aynen ben ya da jim gibi pam'e aşık olmuş. jim ile pam'in aralarının bozulması ve brian karakterinin diziye girmesi de değil bir komedi dizisi baya ağır bir dram dizisi gerçekçiliğinde bir durum olmuş.

  --- spoiler ---

  bakalım ileriki bölümlerde neler olacak yine aynı gerçekçilikte dizi devam edecek mi göreceğiz. bana gecenin bu saatini şu entryi girdirdin be pam beesly. umarım dünyadaki bütün pam beeslyler benim gibi adamlara denk gelir de bizler de onları mutlu edecek sevgiyi onlara veririz.
 • dunder mifflin kağıt şirketinde ofisin güzel kızı olan sekreter. jenna fischer tarafından canlandırılmıştır.

  --- spoiler ---
  michael scott dunder mifflin'den ayrılıp michael scott paper company'i kurduktan sonra dunder mifflin'e satış elemanı olarak geri döner. depoda çalışan uzun süreli nişanlısı roy izin vermediği için new york'taki sanat okuluna gidemez. roy'la düğüne çok az kalmışken ayrılır bir süre sonra jim halpert ile ilişkisine başlar. çok zaman geçmeden sanat okuluna gitmeye karar verir ve okul devam ederken jim'den evlilik teklifi alır. fakat sanat okulunu bir dersten kaldığı için bitiremez ama 6 ay daha jim'den ayrı kalmamak için okulu bırakıp dunder mifflin'e geri döner. jim ile kendi düğünlerinden kaçarak niagara şelalelerinde kaptan tarafından evlendirilirler. cecelia "cece" ve philip adında iki çocukları olur.
  dizinin başından sonuna kadar dwight'a yapılan şakalarda jim'i yalnız bırakmamış hatta ilerleyen sezonlarda şakaların sahibi olmaya başlamıştır. satış elemanı olduktan sonra bile sekreter eksikliğinde akla gelen ilk isim olmasından nefret eder.
  --- spoiler ---

  pam'in philip'e olan hamileliğinde jenna fischer'ın gerçekten hamile olduğuna dair derin şüphelerim var.
 • uzatmalı nişanlısı roy anderson ile evlenmekten vazgeçerek pamela anderson olma fırsatını kaçırmıştır.
 • dizinin final bölümündeki konuşmasından alırsak,
  "azcık cesaretli olmam için, mutluluk için adım atmam için yıllar geçmesi gerekti. umarım, beni izleyenler yaşamın kısa olduğunu, mutlu olmanın insanın elinde olduğunu ve tereddüt etmeden yaşaması gerektiğini anlarlar."

  umarım dediği gibi olur.