• samuel richardson'un yazdığı, sabrınızı denemek için uygun bir roman. bitirdiğinizde, hala ruhen ve zihnen sağlam ve dinç biri iseniz, iradesi gerçekten kuvvetli birisiniz demektir.

roman, epistolary novel tarzında, yani mektuplar şeklinde kaleme alınmış, pamela mr b'nin malikanesine taşındıktan sonra günlük şekilde mektuplarla gitmiştir.

bir sebeple okumak zorunda değilseniz kesinlikle bu allahın belası romana bulaşmayın.
  • istanbul gibi zamana meydan okuyan harika bir şarkı yapmış. herhalde 20 yıl oldu. bir 20 yıl sonra da dinleneceğinden şüphem yok. dünyaya ölmez bir eser bırakmak nasıl bir duygu acaba? gurur duyuyor olsa gerek.
  • istanbul'un kaybettiği, ilaçlayıp berbat ettiği kadın sanatçı.
  • 2022 yılında 15 sene öncesinin şarkısına da eleştiri yapmazsın aq
  • henüz körpecik çıtır bir bey olduğum için beni çocukken arabada yaptığım yolculuklara götüren hanımefendi.

özellikle istanbul parçası, hakkında objektif yorum yapamayacağım kadar nostaljik hisler yaratmakta bedenimde.

arabanın arka koltuğunda, uykuya direnirken ağırlaşan başımı dengede tutmaya çalıştığım geceye dönüyorum. araç gece içinde hızlandıkça frekansı artan yol aydınlatması ışık hüzmelerini izlerken birazdan uyuya kalacak olmanın huzuru ile pamela'nın anlattığı istanbulu hayal ediyorum. klibi düşünüyorum.

tabii ben istanbul'u tadacak kadar büyüyünce istanbul'un tadı da değişti. gittikçe ekşidi.

amaaaaa bu şarkı hoş, bu şarkı güzel. bi' bu bir de sertap erener'in istanbul seni bir şeyler isimli şarkısı. tabii sertap erener'in klibi istanbulu çok daha iyi anlatıyor, o ayrı.
  • "payload for antimatter matter exploration and light-nuclei astrophysics" 'in baş harflerinden oluşturulmuş lakabıyla güneşten ve güneş sisteminin ötesinden gelen yüksek enerji parçacıklarının doğasını incelemek üzere 2006 yılında uzaya gönderilen aracın adı.

http://pamela.roma2.infn.it/index.php
  • samuel richardson'ın inanılmaz derecede uzun ingiliz romanı. pamela kendi çağında erdemli ve dürüst olarak görülmüşse de günümüz şartlarında pek öyle sayılmaz. mine urgan bir yazısında "pamela, richardson’ın savunduğu gibi saf bir melek değil, bilinçli ya da bilinçsiz olarak efendisini kışkırtan, ona cinsel bir şantaj yapan, becerikli ve kurnaz bir kızdır ” şeklinde görüş belirtmiştir.
  • dallas'tan (bkz: pamela ewing)
  • orospu tiplemesi için en uygun isim
  • celal vardar şiiri:

pamela

şahane çıplaksın
    güzelim
    giyin de görelim
hesabın var mı? giriş yap