şükela:  tümü | bugün
  • pamukkale şarapçılık* tarafından denizli'nin güney ilçesinde yetiştirilen shiraz, merlot, kalecik karası ve boğazkere üzümlerinden üretilen dolgun meyvemsi tatlara sahip bir şarap. içiminin oldukça keyifli olduğunu belirtmeden edemeyeceğim sevgili sözlük. nasıl keyifli olmasın bir beni koymamışlar içine* yalnız ne gariptir ki 2009 mahsülü ve 2011'de şişelenmiş olan bu şarap üretici firmanın internet sitesinde yer almamaktadır...
  • şarap içip vivaldi dinlemek eylemi gerceklestirilirken kullanilmaya elverisli şarap ve adı.
  • internetten etiketinin görüntüsünü arıyorum ama bir türlü bulamıyorum. çünkü çeşitleri var "senfoni"nin. başlık da o yüzden sek kırmızı sanırım. neyse; türkiye'nin emeğiyle üretilen fiyat/kalite performansı en yüksek şarap.
    genelde 12-13 liradır. her ne kadar bazı abuk market zincirleri 16, 19 gibi fiyatlara satma çabalarına ara sıra girseler de aldırış etmeyiniz. mutlaka bulursunuz başka bir süpermarket zincirinde doğrusunu.
  • metro'dan aldığım son iki şişesi oldukça kötü* çıkan şarap.
    bu arada geç gelen görsel: http://www.pamukkalesarap.com/…nler/kirmizi/b/8.png

beni çok ciddî hayâl kırıklığına uğratmıştır.

yarı fiyatına sahip olan sava o iki şişeyi düşünürsem daha iyi kalıyor...
  • kalecik karası, syrah ve cabernet sauvignon'dan oluşan 2009 pamukkale trio'yu ararken bulduğum bir başka kırmızı meyve yoğun ve fakat onun kadar iyi olmayan şarap. asidik olduğundan midemi yakıyor. yine de tadı güzel, ara ara alınıp içilesi. dahası ucuz.
  • ağabeyime danıştıktan sonra carrefoursa'dan 15,90'a aldığım, kars eski kaşar, tam yağlı ezine ve kelle peyniri bulunan peynir tabağı ile bir şişeyi bitirdiğim şarap. ne shiraz-merlot gibi yumuşak ne de kalecik karası-boğazkere gibi sert. adam hepsinden koymuş, karışım oranını bilmiyorum fakat benim için tam ayar.

edit: bu arada içtiğim şarabın tarihi 2010.
    büdüt: hacmini merak edenler olabilir, 75 cl.
  • 2013 rekoltesi, vinalies internationales yarışmasında, aynı grubun anfora trio'su ile birlikte gümüş madalya almıştır. trio'ya göre biraz daha yumuşak içimli ve geçimlidir. metro ve carrefour'da 17 liraya bulunabilir. bu fiyata iyi alışveriştir.

meraklısına detay
  • cahiliye dönemlerimde birkaç kez içtiğim şaraptır.

anfora trionun üvey kardeşi denebilecek lezzette, vasat/vasat altı kalitede bir şaraptır.(anfora trio f/p de çok iyidir.)

bu şaraba notum:75(köpeköldüren+)
  • fiyat/performans oranı en iyi şaraptır. 20 lira altı içtiğim en iyi şaraptır ayrıca
  • bu sarabin okuzgozu-shiraz versiyonu olan 2016 rekoltesi'ni bulursaniz kacirmayin. fiyatinin cok uzerinde bir kalitesi var.