şükela:  tümü | bugün
 • adinin otesi bi otobus firmasi. (bkz: pamukkale ile yol hikayesi)
 • saatte 110 km hızla giderken arkanıza baktığınızda selektör yakarak sizden yol isteyen, sallana sallana giden, tekerlekli tabutlardan biri
 • cay servisini kacirmaniza asla imkan olmayan otobus firmasi. eger uyuyorsaniz muavin sizi durtup cay icecen mi diye soruyor, yani o kadar nazikler.
 • ortaya çıkan aksaklıklarıyla hayal gücünü körükleyen firma.yola çıktıktan 5 dakka sonra kopan kayıştan, aynı yere satılan 2 biletten (ki bu en az yaratıcı olanı), dolmuş gibi sık sık durmasından, 'canımı ye abicim' diyen şöföründen, 2 parmak suyla içtiğiniz kafeinden(kahve niyetine) düzelmeyen koltuklarıyla masalarına kadar...
  ha hayal gücünü epeyce genişletmiş biri vardı aramızda, kayışlar koptuğunda telefonunu açmış gecikmeyi bildiriyodu: "alo,ha biz biraz gecikçez..kayışları bekliyoruz..şöför kayışları almamış da galiba ?!"....
 • sarampole yuvarladigi bir otobusu, yoldaki bir koprunun altina itina ile yerlestirerek hatta saklayarak gorgu taniklarinin uzun bir sure otobus aramasini saglamis sofore ve bir cok benzerlerine is veren seyahat firmasi. soforlerini itina ile manyaklar arasindan seciyorlar.
 • sloganlari "olmuslerinize kavusturur" olmasi gereken firma.
 • ankara - denizli seferlerinde denizli'ye yaklaşık bir buçuk saat kala "kaptan" dinlenme tesislerinde mola veren firma. toplam yolculuğun yaklaşık altı saat olduğu düşünülürse, molanın ne kadar uygun bir zamanda verildiği rahatlıkla kavranabilir. bazı bazı mola vermediği seferlere de rastlanır ancak otobüsün şöförü ve muavini hep aynı dinlenme tesisinde işemeye alıştığı için * mola verilmese bile "kaptan" dinlenme tesisinde otobüsü durdurup koşa koşa işemeye giderler.
 • bir izmir- kemer yolculuğu esnasında saat 03.00 sularında kaptan'ın rotayı değiştirerek otobüsü köyüne yönlendirmesi , köyde 10 dk kadar durması , muavinin bir bohça inciri sırtlanarak otobüse geri dönmesi ve yolcuları tek tek uyandırarak zorla incir vermesi gibi ütopik bir olayı yaşamamı sağlamış firmadır.
  dönüş yolculuğunda ise o ana kadar üç kez mola vermiş olmasına rağmen izmir'e 30 km uzaklıkta bulunan bir noktada yolculara oylama yaptırarak sigara molası verme kararı çıkartmış ve nasıl bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu tüm cümle aleme göstermiştir bu pamukkale.
 • pamuktabut da derler. asiri hizdan rahatsiz olup muavini cagirdiginizda bisey olmaz garanti veriyorum diyerek sirketinin mukemmel hizmet ve guvenilirligini tescil eden cesit cesit muavinleri de mevcuttur
 • izmir'de bi dünya şube, semtlere özel telefon numarası vs vs bulunmasına karşın istanbulla ilgili sadece 11 adet telefon numarasına sahip olmasıyla kafa karıştıran, soru işaretleri yaratan, kimilerimizi çarşamba gecesi izmirden istanbula, ordan da bi zaman bi şekilde izmire taşıyacak olan, yazılanlar okunduktan sonra taşıyacak olması umulan otobüs işletmesi..
hesabın var mı? giriş yap