şükela:  tümü | bugün
  • insanın midesine giren kek dondurma meyve suyu üçgeninin içinde yapmaması gereken karşılaştırma

kamil koç 1926 logosunu her gün kalkan yüzlerce otobüsüne gururla koyar ve kara yolu yolcu taşımacılığının öncü firmasıdır
  • kamil koç daha iyidir de bozdu biraz, pamukkale ise pamukyol ile atakta, hizmetlerde aksama daha az. kamil koç'ta uzun süredir, rahat hat ile giderken interneti çalışan otobüse denk gelmedim desem abartmış olmam. kamil'de yer yok diye seçtiğim pamukyol'da ise herşey sorunsuzdu.
  • boynuz kulağı geçmiştir, eski bir kamil koç müşterisi olarak gönül rahatlığıyla pamukkalenin kamil koçun eline vereceği karşılaştırmadır. yayılımcı politika izleyeyim derken kaliteden ödün verirsen siktiri çakarlar kamiiil. (en azından ben çaktım)
  • pamukkale şu sözlükte yazdığım bir entrye cevaben bana pm attı ve beni aydınlattı ya... buna rağmen kamilkoç "hiç bir otobüsünüzde hiç bir laptopumla internete bağlanamıyorum, acep nedendir" minvalindeki mailime "efenim biz 3g teknolojisine geçtik, e o da malumunuz; yeni bir teknoloji olduğundan şehir dışında çekmiyor" temalı insanı sinirden dağlara taşlara tırmandıracak bir cevap verdi ya...

pamukkale her halükarda kamilkoç'u döver!

istediğin kadar büyük filon olsun, istediğin kadar eski firma ol; müşteri iletişimine önem vermiyorsan bitersin benim için arkadaş!
  • sırf 10 saatlik yolculukta aralıksız müzik dinleyebileceğim kadar güzel bir müzik arşivine sahip olduğu için bile pamukkale alır. şu son ekşisözlük special list'le beni benden almış bulunmaktalar. o olmadan uyuyamıyorum otobüste, o derece.

ayrıca biz de ailecek yıllardır kamil koç yerine pamukkale kullanıyoruz, hem de her yere nerdeyse. bu durumda pamukkale benim gözümde yıllardır kullanılan marka imajında oluyor. doğal olarak da kamil koç yerine kendimi daha rahat hissediyorum pamukkale'de.

bir de pamukkale 1 saatlik şehiriçi yolculukta bile teknolojiye dikkat ediyor ancak kamil koç'ta bu özeni göremedim. evet aynı yol içinde (izmir - kuşadası) her iki firmayı da denedim, hala pamukkale bence daha iyi. belki uzun yolda daha farklıdır.

kısacası herkes kullanmak istediği markada özgür. ben pamukkale'den yana kullanırsam oyumu, başka müşteri de kamil koç'tan kullanır. sonuçta iki firma da piyasaya hakim.
  • pamukkale isimden kaybetmektedir. hiç pamuktan kale mi olur?

otobüs dediğin yolcuya güven vermeli ve taşaklı bir isme sahip olmalıdır.

kamilkoç, ulusoy, varan böyle taşaklı, oturaklı isimlerdir. o yüzden kamilkoç daha güvenli olmasa bile (bu yollarda hiçbir otobüs güvenli değil) öyle durmaktadır.

pamukkalenin ismi, demirkale, ya da yardıray, saldıray gibi bir isim olsaydı bir numara olurdu.

(bkz: komutanların hep höy höy isimlere sahip olması)
  • kamil koç'un filosu, pamukkale'nin filosuna göre kat be kat yaşlıdır. öyle ki, man fortuna rahat hatların koltukları 1990 model şahin koltukları halini almıştır nerdeyse eskilikten.

ikramda pamuk'un dardanel sandviçleri varken, kamil'in biscottisi vardır. ama pamuk kimi seferlerinde dardanel'i bulundurmazken, kamil'de biscotti her daim mevcut.

zamanında kalkış konusunda pamuk'un yemesi gereken 40 fırın ekmek varken, kamil genelde vaktinde kalkar. ankara aşti'den bindiğim zaman pamuk hep bir on dakika geç çıkıyor nedense.
  • bir denizlili olarak pamukkalenin zorlanmadan kazanacığını düşündüğüm karşılaştırma. toplamda zamanında kalkış vs tarzı istatistikler elimde olmadığı için kaynak olarak götümü kullanmayacağım fakat sadece yapmaya çalıştıklarına bakınca bile pamukkale'nin daha yenilikçi bir firma olduğunu anlayabiliyorsunuz.

(bkz: denizli eskiden kıtaymış)
    (bkz: denizli milliyetçiliği)
  • en azından pamukkale turizm otobüslerindeki personel, kamil koç otobüsleri personelinin yaptığı gibi yapmıyor, ayakları kokmuyor ve otobüs boş diye en arkaya geçip o ayaklarla horlaya horlaya uyumuyor. neredeyse 1 sene oldu bir daha kamil koç'a uğramadım. 4 saat ayak kokusuyla seyahat yapan kim olsa benim gibi yapardı herhalde.
  • hemen her yaz kamil koç la seyahat eden biri olarak söylüyorum kesinlikle kamil koç.